Невідомий досі коронавірус із Китаю забрав уже 56 життів – симптоми, профілактика

Від коронавірусу вже померли щонайменше 56 осіб.

Уся планета разом зараз намагається врятуватися від нового коронавірусу. Десятки мільйонів людей – заблоковані в своїх містах. Посилені заходи безпеки – в аеропортах і на вокзалах. Китай відмовився від масового святкування свого 4718-го Нового року, одного з найбільших свят для жителів Сходу. Всесвітня організація охорони здоров'я вирішила поки що не оголошувати надзвичайний стан для всіх, хоча про це думала.

Про це йдеться в сюжеті Мар'яни Зіньковської в ТСН.Тижні.

Невідомий досі коронавірус, про який дізналися лише наприкінці грудня, забрав уже 56 життів. І попри намагання його стримати, буквально за тиждень заражених людей виявили в 12 країнах – Японії, Таїланді, Південній Кореї, Австралії, Сингапурі, Малайзії, В'єтнамі, Непалі, на Тайвані, у Франції, США та Канаді. А ще у спеціальних адмінрайонах Китаю – Гонконзі та Макао.

Таке, здавалося б, живе лише в уяві фантастів. У велетенських мегаполісах з населенням у дві Словаччини чи 10 Естоній напівпорожні вулиці, повсюди зачинені двері. Спантеличені люди у масках. Й сотні медиків у дивакуватих білих костюмах. Новий коронавірус змусив світ уявити усі апокаліптичні блокбастери. Китай зробив те, чого не ставалось ще ніколи. Ізолював понад 56 мільйонів людей. Життя у 18 китайських містах перетворилося на суцільне божевілля. Люди бояться одне одного.

Більше про: Убивчий коронавірус у Китаї

  • Очільник ВООЗ вирушив до Китаю через спалах коронавірусу
  • Україна не готова до коронавірусу з Китаю й активно бореться проти грипу
  • Смертоносний коронавірус: Гончарук пояснив, чому у "Борисполі" перевіряють лише пасажирів прямих рейсів із Китаю

“Гадаю, що справжній період спалаху ще не розпочався. Можливо, пік буде, коли ми повернемося після свят на роботу”, – зазначив мешканець Пекіна Лі Менгбін.

Коронавірус шириться з неймовірною швидкістю. Тільки-но нові випадки зареєстрували у сусідніх з Китаєм країнах, як вже за лічені години хворих шпиталізують за океаном – у США та Канаді, й вперше на теренах Європи – у Франції. Й це лише ті країни, де захворювання на новий коронавірус підтвердили. Ще у кількох йдеться про підозру.

“Ніхто ніколи не готується до вірусу пандемії. Чи то США, чи Британія, чи будь-яка інша країна, яка має дуже хорошу систему медицини”, – сказав заступник гендиректора департаменту контролю захворювань Міністерства охорони здоров'я Таїланду Танарак Пліпат.

Й саме тому цей вірус стає справжньою непередбачуваною зоною лиха. Він небезпечніший, аніж навіть уявляли. Медиків одягнули в костюми, які захищають від опромінювання навіть в лабораторіях ядерної медицини. Утім, як виявилося, не від нового коронавірусу. Пацієнтами вже стали з півтора десятка лікарів.

Утім, можливо, причина в новизні хвороби. Перші тижні на неї навіть не зважали. Лікарі були певні, в їхніх пацієнтів – звичайна застуда. Аж раптом проста застуда почала вражати усі життєво-важливі органи. Сухий кашель, попри лікування, переростав у запалення легень, а далі – атипова пневмонія та ураження усіх систем організму.

“Вірус, потрапляючи до організму, сам жити не може. Це паразит. Він повинен потрапити в клітину і він розвивається і розмножується всередині клітини. Відбувається розрив клітинної оболонки. Вірус потрапляє в кров і в інші клітини потрапляє”, – зазначив медичний директор київської клініки Андрій Ращупкін.

Відео

Шириться з неймовірною швидкістю: китайський коронавірус зафіксували уже в 12 країнах

Невідомий досі коронавірус, про який дізналися тільки наприкінці грудня, забрав уже 56 життів. Десятки мільйонів людей заблоковані в своїх містах. Посилені заходи безпеки в аеропортах і на вокзалах. Китай навіть відмовився од масового святкування Нового року – одного з найбільших свят для жителів Сходу.    

Китайський коронавірус, кажуть експерти, гібридний – суміш раніше відомих вірусів, які виявляли у змій та кажанів. Саме від цих тварин на оптовому продуктовому ринку міста Ухань й заразилися перші жертви. Вірусологи до останнього сподівалися, що передають смертельне захворювання лише тварини. Та дослідження підтвердили найстрашніший варіант – вірус навчився мігрувати від людини до людини.

“Розумієте, в чому небезпека. Цей вірус уперше з'явився в людській популяції, він подолав міжвидовий бар'єр, це завжди небезпечно, як пташиний грип”, – зазначила лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська.

Вакцини від нової пошесті немає. Усі наявні аналізи хворих Китай уже направив до найсучасніших медичних лабораторій – у США, Німеччину, Францію, Британію. Усі світові вірусологи намагаються знайти антигени. Але на це можуть піти місяці, а то й роки.

Допоки учені шукають порятунок, в ізольованому Ухані готуються до найстрашнішого розвитку подій. Тут у рекордні терміни мають створити дві нові клініки. Рити землю під фундамент екскаватори розпочали лише кілька днів тому. Будуватимуть із готових блоків, тож завтра місцева влада обіцяє відкрити шпиталь, який зможе прийняти тисячу пацієнтів. Ще один має бути вже на півтори тисячі. Подібні проекти Китай вже робив у Пекіні, коли 2003-го країною пронеслася хвиля атипової пневмонії Sars. Тож досвід є. Інша проблема – де набрати величезну кількість захисних засобів. Зокрема масок, в яких у зоні зараження мають ходити усі. Звичайні медичні не підійдуть, потрібні лише зі щільного волокна, а таких катма. А ще через ізольованість на міста-багатомільйонники може не вистачити харчів.

“Добре, що карантин почав діяти. Але може виникнути проблема з їжею. Магазини, які мають бути відчинені, можуть закритися. Транспорт не ходить, і я не знаю, як вони поставлятимуть харчі”, – сказав вчитель зі США Джордж Гудвін, який живе у китайському Ухані.

У деяких супермаркетах полиці вже порожні, в інших – люди в черзі ледь не б’ються за продукти.

Офіційна статистика захворювань завжди відрізняється від реальної. Багато хто не звертається до лікарів, а намагаються лікуватися самостійно, чим ризикують не лише своїм здоров’ям, але й усіх оточуючих. Тож з нині оголошених майже двох тисяч інфікованих може бути значно більше.

У Всесвітній організації охорони здоров’я кажуть, що про планетарний масштаб розповсюдження вірусу говорити зарано.

“Надзвичайний стан через спалах коронавірусу поки що оголошувати не збираємось. Хоча, думки наших експертів із цього приводу розділились. Але тут важливо не зробити помилку. Натепер – це очевидно, надзвичайна ситуація в Китаї, але не в світі”, – зазначив гендиректор ВООЗ Теодрос Гебрейесус.

І тут причина не лише у кількості хворих, а ще й економічному питанні. Будь-яка пандемія – це завжди удар по бюджету. Китаю вона вже обійшлася у кілька сотень мільйонів доларів. Владі довелося значно обмежити святкування китайського Нового року. Закрити чимало туристичних принад країни, а компаніям тимчасово відмовитися від організації турів. А ще через карантин скасовані сотні залізничних та авіарейсів. Тепер новорічні бажання, які китайці прив’язують на мандарини, вкрай схожі – аби всі люди були здорові.

Боятися, що всі заражені помруть, теж не варто. Бо дві попередні епідемії коронавірусів вбили людей менше, ніж один свинячий грип 2009 року, відомий як H1N1.

ТСН.ua

Уперше коронавірус виявили ще в середині 1960-х років. Досі було відомо лише шість його видів. Нинішній – сьомий. Особливість цього патогену – те, що він одночасно вражає і людей, і тварин.

“Царській” назві сімейство вірусів завдячує своїм виглядом. Під мікроскопом його ореол справді схожий на сонячну корону.

Чим небезпечний саме цей коронавірус? По-перше, він новий. Це означає, що від нього не існує імунітету. А отже – і вакцини. По-друге, вже доведено, що від цього вірусу помирають. І передається він не лише від тварини до людини. Зараза шириться і від людини до людини: так само, як звичайна ГРВІ. А от відрізнити його симптоми од застуди або грипу – нежить, кашель, біль у горлі, стиснене дихання, лихоманка, головний біль – без спеціального дослідження неможливо. Тож небезпеку легко пропустити. Інкубаційний період – від 2 до 14 днів. І в цей час людина вже заразна.

Добра новина в тому, що китайці розшифрували вірус і передали на вивчення всім науковцям світу. Це означає, що його вже можна діагностувати і над створенням вакцини вже працюють.

А щоб поширення вірусу не допустити, китайці вдалися до неймовірно суворих заходів.

Тож як усе-таки не захворіти? Панікувати не варто. А обережність не завадить ніколи. А надто, що і грип в Україні вже почав лютувати. А в цей час лікарі завжди радять уникати контактів із хворими, мити руки, захищати слизові, провітрювати домівки і не залишати перші ж симптоми захворювання без уваги.

Плейлист
15 відео

Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *