НАТО частково виводить свої війська з Іраку

Решту військ передислокують всередині країни.

НАТО тимчасово відводить частину своїх військ з Іраку, а також передислоковує решту військових всередині країни.

Про це заявив речник Альянсу у вівторок, 7 січня.

Як зазначається, НАТО вживає заходів щодо “тимчасового переміщення певного персоналу в різні локації як усередині Іраку, так і поза ним “задля безпеки своїх військових”.

“НАТО зберігає присутність в Іраку. І ми готові продовжувати наші тренування та нарощування потенціалу, якщо дозволяє ситуація”, – йдеться у заяві.

Навчальна місія НАТО в Іраку триває від початку 2017 року. У ній задіяні близько 500 військових, більшість з яких – з Канади.

Раніше цього ж дня німецький уряд заявив про намір вивести частину військового контингенту ФРН, що перебуває у Іраку.

Водночас у Пентагоні спростували інформацію про можливий вихід американський військових з Іраку, про що раніше повідомляли ЗМІ.

Парламент Іраку на екстреному засіданні 5 січня ухвалив резолюцію, якою вимагає від уряду виведення іноземних військ з країни після ліквідації військовими США іранського генерала Касема Сулеймані. Йдеться про відкликання прохання про військову допомогу в боротьбі з терористичним угрупованням “Ісламська держава” (ІД), з яким уряд у Багдаді звернувся до міжнародної спільноти в 2014 році. 6 січня представники держав-членів НАТО на екстреному засіданні вирішили призупинити місію Альянсу в Іраку заради безпеки своїх військових.

Нагадаємо, уночі проти 3 січня США влаштували ракетний обстріл неподалік Міжнародного аеропорту Багдаду – внаслідок нього, зокрема, був убитий командир елітного підрозділу “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані.  Після цієї події ситуація на Близькому Сході різко загострилася: в Ірані обіцяють помститися США, влада Іраку засудила операцію, а Держдеп США закликав американців негайно покинути територію Іраку.

Критикують операцію і в США – спікерка Палати представників Конгресу США назвала ракетний удар “невиправданим та провокативним”. Своєю чергою, державний секретар США Майк Помпео заявив, що ліквідація іранського генерала зірвала його “неминучу” атаку і врятувала життя американців. “Ризик нічого не робити був величезний”, – заявив він. Трамп же звинуватив Сулеймані у тисячах смертей і сказав, що його ненавиділи навіть в самому Ірані.

Сулеймані називали одним із найвпливовіших осіб на Близькому Сході. ТСН.ua розповідає, хто він такий, чому його вбивство викликало такий резонанс у світі і як тепер може спалахнути чергова гаряча війну на Близькому Сході. 4 січня постійний представник Ірану при ООН Маджид Тахтім-Раванчі заявив, що Тегеран помститься за вчинене США вбивство генерала Касема Сулеймані. “Безумовно, Іран не закриє на це очі. Буде помста, Іран відповість так, як вважатиме за потрібне. Час і місце такої відповіді буде визначати Іран”, – вказав посол. Водночас, в Ірані також заявили, що більше не дотримуватимуться положень ядерної угоди, яка була досягнута з низкою світових лідерів 2015 року. Йдеться, серед іншого, про збагачення урану, кількість накопиченого збагаченого урану, а також досліджень і розробок у своїй ядерній програмі. 

5 січня парламент Іраку проголосував за резолюцію, яка закликає уряд країни припинити будь-яку іноземну військову присутність. Йдеться, зокрема, і про міжнародну коаліцію на чолі зі США. Дональд Трамп пригрозив Іраку санкціями в “разі ворожості” з боку Багдада – таким чином він відреагував на рішення іракського парламенту щодо виведення військ.

Відео

Іран вийшов із ядерної угоди та погрожує військовим ударом Сполученим Штатам

Тоді як Ірак розпочав підготовку до виведення іноземних військ із країни. Конфлікт, що спалахнув через убивство американськими військовими іранського генерала Сулеймані, набирає обертів. Дональд Трамп обіцяє Ірану непропорційну відповідь, якщо той завдасть удару. І погрожує санкціями Іраку. Тоді як європейські лідери закликають сторони до примирення. Останні подробиці конфлікту – у сюжеті.  

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *