Настав “переломний момент”: у ВООЗ розповіли, як потрібно пом’якшувати карантин, щоб не було нового спалаху коронавірусу

Кроки щодо зняття обмежень слід робити поступово.

Країнам, які вже почали послаблювати карантин, запроваджений через пандемію нового коронавірусу COVID-19, слід почекати щонайменше два тижні, перш ніж розпочати новий етап пом'якшення обмежень. Адже існують ризики та імовірність повторного спалаху коронавірусу.

Про це заявили у Всесвітній організації охорони здоров'я у середу, 15 квітня.

В організації наголосили, що зараз для світу настав “переломний момент” в боротьбі з пандемією, тому кожна країна повинна вжити комплексних заходів для збереження стійкого низького рівня захворюваності, а також підготуватися на випадок можливого повторного зараження людей.

Деякі країни, найбільш постраждалі від вірусу, наразі розглядають можливість зняття обмежень і почати перехід до відновлення нормального життя. На думку ВООЗ, здійснювати будь-які дії щодо зняття обмежень, слід поступово, щоб оцінити їхній вплив.

“Щоб знизити ризик нових спалахів, заходи слід скасовувати поетапно, грунтуючись, зокрема, на оцінці епідеміологічних ризиків”, – сказали у ВООЗ.

Читайте також:

Коронавірус досі не сягнув свого піку в світі — ВООЗ

В організації попередили, що “ризик повторного введення карантинних заходів та нових спалахів захворювання буде зберігатися”.

“В ідеалі між кожною фазою має бути щонайменше два тижні (що відповідає середньому інкубаційному періоду COVID-19)”, – вважають фахівці.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Більше про: Коронавірус

  • У США не відмовляються від припущення, що коронавірус поширився з китайської лабораторії – ЗМІ
  • Макрон вважає, що Путін "погодиться припинити вогонь" на час пандемії коронавірусу
  • 64 пацієнти не мають симптомів: у Китаї повідомили про нові випадки коронавірусу

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Відео

Пік пандемії попереду: ВООЗ рекомендує утриматися від поспішного скасування карантину

У світі більше двох мільйонів випадків коронавірусу. 128 тисяч людей померли і понад 492 тисячі одужали. Новий антирекорд смертності в Сполучених Штатах  – 2407 померлих за добу. Експерти ВООЗ стверджують – світ іще не дійшов піку пандемії і рекомендують утриматися від поспішного скасування карантину.  Більше про коронавірус

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *