Найвпливовіший у Голлівуді. Пішов глава Disney

Рада директорів оголосила, що Роберт Айгер, який очолював компанію 15 років, покине пост до завершення контракту.

 

Студія Walt Disney змінила гендиректора. Цей пост залишає Боб Айгер, який займав його з 2005 року. При ньому компанія стала найбільшою студією Голівуду. Сам Айгер каже, що для Walt Disney зараз “найоптимальніший час” для змін, що настав після успішного запуску стрімінгового сервісу. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

 

 

Кінець епохи

 

Генеральний директор Disney Боб Айгер, дохід якого минулого року склав 65,7 мільйона доларів, два роки поспіль був визнаний найвпливовішою людиною в індустрії розваг за версією The Hollywood Reporter.

 

Пояснюючи його перше місце в рейтингу, видання написало: “У сучасному Голлівуді все ще немає такої людини, яка б поєднувала комерційне бачення і творчу хватку так, як Айгер”.

 

Айгер покинув посаду після 15 років роботи в якості глави конгломерату. Крім розширення присутності в кінобізнесі, він активно займався розвитком тематичних розважальних парків.

 

Тепер Айгер візьме на себе роль виконавчого директора і керуватиме творчими зусиллями компанії, одночасно керуючи радою директорів, говориться в повідомленні Disney. Остаточно він покине компанію 31 грудня 2021 року.

 

Рішення ради директорів зняти Айгера з займаної посади після закінчення всього лише 14 місяців його продовженого на три роки контракту стало причиною короткочасного падіння вартості акцій компанії на три відсотки і породило ряд чуток.

 

Головною версією причини звільнення стало закриття тематичних парків розваг у Китаї на тлі епідемії коронавірусу. Цю ідею підкріплює той факт, що компанію замість Айгера очолив Боб Чапек, який керував бізнесом тематичних парків.

 

“Я повністю довіряю Бобу і розраховую на тісну співпрацю з ним протягом наступних 22 місяців. Зайнявши цю нову посаду, він поглибиться в багатогранні глобальні кампанії і операції Disney, в той час як я буду сконцентрований на творчих зусиллях компанії”, – сказав Боб Айгер.

 

Протягом останніх років, саме Діснейленди називалися експертами одним з головних драйверів зростання компанії. Більше половини приросту відвідувачів – 56 відсотків – припало саме на шанхайський Disneyland.

 

Журналісти називають Роберта Айгера людиною, яка вдихнула у Disney нове життя, а колеги відзначають його далекоглядність і творчий підхід до прийняття рішень.

 

При Айгері компанія Disney стала найбільшою в Голлівуді і зробила кілька ключових угод: у 2006 році за 7,4 мільярда доларів придбала Pixar, у 2009 році за чотири мільярди доларів – Marvel, в 2012 за 4,06 мільярда – Lucasfilm.

 

У 2019 році Disney закрив найбільшу угоду в історії Голлівуду і придбав активи компанії Руперта Мердока 21st Century Fox за 71,3 мільярда доларів.

 

Нарешті, одним із важливих проривів став запуск у листопаді 2019 року стрімінг-сервісу Disney+, яким у 2020 році вже користуються 26,5 мільйона підписників (зараз сервіс доступний тільки в США, проте скоро він запуститься для Європи та Індії).

 

Disney+ сам Айгер називає “пріоритетом номер один”. Срімінговий сервіс Disney+ вже отримав понад 28 мільйонів підписників з моменту листопадового запуску.

 

Більшість користувачів Disney+ знаходяться у США, послуга також доступна в Канаді, Австралії, Новій Зеландії та Нідерландах. Сервіс почне працювати у Великобританії, Франції і Німеччині в кінці березня.

 

Після приходу Айгера на свою посаду капіталізація компанії зросла з 50 мільярдів до 250 мільярдів доларів у 2019 році, а акції подорожчали на 450 відсотків – до 140 доларів за штуку.

 

Дохід Disney за фінансовий 2018 рік склав 59,4 мільярда доларів, що на вісім відсотків більше, ніж роком раніше. Чистий прибуток склав 12,6 мільярда доларів.

 

У 2019 році тільки від продажів квитків у кіно Disney заробила більше восьми мільярдів доларів і випустила вісім з десяти найбільш касових фільмів року в США.

 

У Financial Times догляд Айгера у відставку назвали кінцем епохи для Disney.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *