“Надходять пацієнти, а відділення вже переповнені”: українська лікарка з Італії поділилася досвідом боротьби з коронавірусом – новини світу

"Надходять пацієнти, а відділення вже переповнені": українська лікарка з Італії поділилася досвідом боротьби з коронавірусом

Лікарям не можна до кінця зміни знімати і чіпати захисний одяг.

Українка Олена Савчук нині живе в італійській провінції Новара й працює лікаркою приймального відділення медзакладу, де лікують заражених новим коронавірусом COVID-19. До кожного чергування вона надзвичайно ретельно готується, а після – має бути обачною, щоб не контактувати із зовнішньою поверхнею свого комбінезону. Про чергування італійських медиків, яке порівнюють із ” війною в окопах”, у сюжеті ТСН.19:30.

Лікарка Олена Савчук розповідає, щоб одягнути захисний робочий одяг потрібно щонайменше 15 хвилин. За її словами, цей процес потребує уважності та точності, оскільки переодягнутися чи поправити щось можна лише після закінчення зміни.

“Від того, як я одягнуся залежить, як я буду почуватися протягом чергування. Бо, якщо я неправильно одягну маску і вона мені буде заважати, я потім змушена це терпіти все чергування. Адже я не можу нічого поправити. Я не можу в цей час піти ні до вбиральні, ані випити води”, – каже Олена Савчук.

Відео

Українська лікарка, яка працює в Італії, розповіла про ситуацію з коронавірусом

В Італії протягом кількох днів кількість заражених йде на спад. ТСН поговорила з українською лікаркою, яка живе і працює просто в епіцентрі епідемії.  Більше про коронавірус

Лікарка розповідає, що доторкатися до телефона на роботі теж заборонено. На захисних комбінезонах також усі пишуть свої імена, щоб хоч якось відрізняти своїх колег. А після закінчення чергування, розповідає Олена, знімаючи захисний одяг, не можна торкатися зовнішньої його поверхні. Адже вона може бути вражена коронавірусом.

“Ти не знаєш, що зможеш зробити, коли надходить п'ять-десять (пацієнтів – ред.), а відділення вже переповнене. Й інші відділення переповнені і ти боїшся, що не будеш мати зайвої маски, щоб дати йому кисень. А, якщо важкий хворий, то не будеш мати апарата для інвазивного, або неінвазивного вентилювання”, – зазначає лікарка.

Зараз, зізнається Олена, усі її думки про батьківщину, де в неї залишилося чимало колег та друзів. Лікарка переконана, якщо в Україні буде така ж кількість хворих коронавірусом, як в Італії, медична система навряд витримає таке навантаження. Тому, вважає Олена, щоб запобігти критичній ситуації, треба максимально зменшити перебування у людних місцях і контакт із іншими.

“Для українського народу є тільки один вихід – не зустріти цей вірус. Якщо хтось думає піти до магазину, купити лимон, щоб підняти імунітет, то краще сидіть вдома, щоб не зустріти в тому магазині цей вірус, і не розповсюдити його по всій сім'ї. Жодна медицина, навіть такого рівня, як в Італії та інших європейських країнах, не зможе лікувати таку кількість людей, тяжких хворих”, – наголошує лікарка.

Олена розповідає, що серед її друзів та колег є чимало заражених COVID-19. За статистикою, лише в одному італійському регіоні П’ємонті померло понад півтори тисячі людей із коронавірусом.

Загалом, в Італії один з десяти медиків інфікований коронавірусом. Недуга вже забрала життя 135 медпрацівників. А від початку пандемії в країні зафіксовано щонайменше 147 тисяч випадків зараження новим типом коронавірусу COVID-19.

Христина Суворіна

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Більше про: Коронавірус

  • Вихід з карантину в Україні та пів мільйона випадків коронавірусу в США. П'ять новин, які ви могли проспати
  • Обійшли Південну Корею: у Росії коронавірусом заразилися майже 12 тисяч людей
  • У Південній Кореї повідомили про нові випадки коронавірусу, серед яких три смертельні

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *