Темпи падіння цін на непродовольчі товари знаходилися практично на рівні попереднього місяця.
Червневе зростання цін в Україні стримували слабкий внутрішній попит, сприятлива ситуація на валютному ринку і відносно низькі ціни на енергоресурси. Про це йдеться в коментарі Національного банку, опублікованому в п’ятницю, 10 липня.
За його даними, темпи падіння цін на непродовольчі товари знаходилися практично на рівні попереднього місяця. Сповільнилося зростання цін на фармацевтичну продукцію і товари особистого догляду.
Також сповільнилося подорожчання товарів непершої необхідності, а вартість окремих продуктів (кава, оливкова олія) – була навіть менша, ніж в червні 2019 року.
Швидкими темпами зростала вартість медичних послуг, що пояснюється підвищеним попитом на тлі збільшення захворюваності коронавірусом. Також прискорилося подорожчання мобільного зв’язку.
Разом з тим під впливом слабкого попиту сповільнилося зростання вартості послуг страхування, оренди житла, фінансових і нотаріальних послуг, а також кафе, барів, ресторанів.
Ціни на послуги секторів, діяльність яких була обмежена через карантин (санаторії, бази відпочинку, виші), залишилися на рівні березня.
Швидкими темпами дорожчали яловичина і яйця, сповільнилися темпи падіння цін на курятину та овочі. Спекотна погода і слабка пропозиція позначилися на ціні фруктів, зокрема на полуницю, які продовжували дорожчати високими темпами.
Продовжував дешевшати газ для населення через урахування в тарифах більш низьких цін як на світовому, так і внутрішньому ринках. Помірно росли ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби. Темпи зростання тарифів на проїзд в залізничному і автомобільному транспорті знизилися внаслідок падіння цін на паливо в попередні періоди.
Нагадаємо, в Україні овочі борщового набору різко подешевшали в порівнянні з 2019 роком. Найбільше знизилися ціни на цибулю, яка в 2019 році відновила рекорди вартості.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Источник: www.ua.korrespondent.net