Коронавірус матиме більш сильний вплив на світову економіку, ніж торгова війна США і Китаю, вважають аналітики.
Світові фондові ринки демонструють максимальне тижневе зниження із часів фінансової кризи в 2008 році на тлі побоювань через коронавірус, пише Reuters в п’ятницю, 28 лютого.
Так, європейські акції в п’ятницю впали на 3%, опустившись слідом за фондовими індексами Азії та масовим розпродажем на Уолл-Стріт.
“Нам навіть не потрібно чекати економічних даних, щоб побачити, наскільки сильно страждає економіка. Видно, що продажі авіакомпаній і готелів вже падають удвічі або близько до того”, – сказав Томоакі Сісідо, старший економіст Nomura Securities.
Крім збоїв у міжнародних перевезеннях і ланцюжках поставок, економічний збиток також виглядає неминучим, тоді як уряди низки країн закривають школи і скасовують великі заходи, щоб зупинити поширення патогена.
“Можна сказати, що вплив коронавірусу буде явно набагато сильнішим, ніж від торгової війни між США і Китаєм. Тому у ФРС немає причин для того, щоб зайняти вичікувальну позицію в наступному місяці”, – сказав Сісідо.
Також повідомляється, що індекс світових акцій MSCI знизив 0,6% після падіння на 3,3% в четвер. Цього тижня індекс втратив 9,4% і може показати найсильніше тижневе падіння з моменту зниження на 9,8% в листопаді 2008 року.
Основні індекси Уолл-стріт знизилися шосту сесію поспіль напередодні, причому індекс S&P 500 впав на 4,42% і підтвердив найшвидшу для себе корекцію в історії. S&P 500 закінчив сесію на 12% нижче від рекордного піку закриття 19 лютого.
Індекс CBOE volatility підскочив до позначки в 39,16, найвищого рівня приблизно за два роки. Індекс відстежує очікування щодо можливих змін американських акцій в найближчі 30 днів.
Японський Nikkei втратив 3,7%, а індекс китайських “блакитних фішок” CSI300 зменшився на 3,6%.
Ціни на нафту опустилися до мінімуму майже за два роки і можуть зафіксувати максимальне тижневе зниження з 2011 року.
Грошові ринки зараз майже на 100% впевнені, що Федеральна резервна система США знизить ключову ставку в наступному місяці. У четвер ф’ючерси на ставку ФРС вказували на приблизно 76-відсоткову ймовірність зниження вартості запозичень вже в березні і скорочення на три чверті процентного пункту до вересня, згідно з даними інструменту CME Group FedWatch.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Коронавірус
Коронавірус: прикордонний контроль всередині Шенгену не планується
Жителі Гонконгу отримають компенсацію через коронавірус
СюжетВ очікуванні пандемії коронавірусу: головне – виграти час
ЄП закликав співробітників, які відвідували Італію, працювати з дому
СюжетКоронавірус в Італії. Як реагує Україна
Источник: www.ua.korrespondent.net