На острові Пасхи пікап розтрощив одну зі священних статуй – новини світу

Статуї були створені корінними мешканцями острова – давніми рапануйцями.

На острові Пасхи пікап врізався і сильно пошкодив священну статую моаї. Постраждала також платформа, на якій вона стояла.

Про це пише ВВС із посиланням на мера острова Педро Едмундса Паоа.

Тепер там хочуть обмежити рух. “Всі були проти встановлення особливих правил дорожнього руху поблизу священних місць – але ми, місцева рада, пояснювали, яка небезпека існує”, – розповів мер. “Ми чудово знали, чим загрожує зростання кількості туристів та жителів на острові. Нас не послухали, і ось результат”, – поскаржився він.

Фотогалерея

Розтрощена статуя на острові Пасхи (4 фото)

Водночас спільнота рапануйців, корінного народу острова, чиї предки і звели статуї, опублікувала у фейсбуці фотографії з місця аварії. Там також закликали захистити культурну спадщину острова.

“Це не просто археологічний пам'ятник, це священний елемент живої культури, фундаментальний для світогляду рапануйців”, – йдеться у дописі.

Прокляття та розкоші. Секрети гробниці Тутанхамона

Місцеві ЗМІ повідомляється, що у зв’язку з подією одного мешканця острова затримали, йому висунули звинувачення у пошкодженні національної пам'ятки.

Маленький острів Пасхи (що входить до складу Чилі) вкритий приблизно тисячею величезних, вирізьблених з каменю статуй, також відомим як моаї. Статуї, що подекуди сягають 20 метрів заввишки, були створені корінними мешканцями острова – давніми рапануйцями, – у період між 1200 і 1600 роком та являють собою людські фігури з об'ємними головами.

Тривалий час ідоли були загадкою для науковців – учені розмірковували над тим, навіщо вони були створені та яким є їхнє символічне значення. Яких висновків вони дійшли – читайте за посиланням.

Відео

В Австралії священну скелю Улуру закрили для туристів

Тисячі туристів намагаються скористатися останньою можливістю побачити культову гору. Доступ до скелі Улуру забороняють назавжди. Бо це – священне місце для одного з корінних народів країни. Чому обмеження розділило австралійців – у сюжеті.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *