На нафтовому ринку назріває нова проблема

Якщо ситуація з попитом на нафту не покращиться в найближчі місяці, то нафту не буде де зберігати, вважають трейдери.

 

Новою проблемою на ринку нафти може стати переповнення всіх світових нафтосховищ, пише Financial Times з посиланням на оцінки найбільших енергетичних трейдерів.

 

 

Зазначається, що якщо попит на сировину продовжить знижуватися, а виробники не скоротять видобуток, нафту не буде де зберігати.

 

Трейдери прогнозують, що попит на нафту може почати падати рекордно швидкими темпами, так як промислово розвинені країни знаходяться в ізоляції, а великі міста, такі як Лондон і Нью-Йорк, вживають рішучих заходів у спробі сповільнити поширення вірусу.

 

У Gunvor назвали можливим падіння попиту на нафту у квітні на п’ять мільйонів барелів на добу або 5% від світового попиту. Тільки Саудівська Аравія вирішила додатково відправити на ринок три мільйони барелів.

 

Про збільшення поставок також заявили Росія і інші країни Перської затоки. В результаті, загальний надлишок може досягти восьми мільйонів барелів на добу.

 

У Eurasia Group не виключають, що попит може впасти в п’ять разів сильніше – на 25%. У свою чергу, оператори нафтосховищ отримують рекордну кількість запитів на зберігання сировини. Крім того, в середньому, в сім разів збільшилася вартість фрахту нафтотанкерів.

 

Нинішні покупці нафти сподіваються заробити на її попередньому продажу, коли котирування відновляться. Коли сховища переповняться, для зберігання можуть почати використовувати нафтові танкери, що ще сильніше ускладнить перевезення.

 

За розрахунками трейдерів, заповнюваність наземних нафтосховищ наразі вже складає 61%, і менше ніж за півроку вони можуть вичерпати свою місткість. При цьому не всі резервуари доступні для всіх учасників ринку, і не всі сорти нафти можуть зберігатися в будь-яких резервуарах.

 

У той же час, аналітики попереджають, що на практиці місткість сховищ нерідко виявляється значно менша, ніж заявлена.

 

Відзначимо, на торгах 18 березня нафта впала до мінімумів з 2003 року.

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *