Усе минулося без силових протистоянь.
В Білорусі 23 серпня відбувся черговий один з наймасовіших мітингів в історії країни. В ході за нову Білорусь взяли участь близько 200 тисяч людей.
Про це йдеться у “Сніданку з 1+1”.
Лише у Мінську за даними місцевих телеграм-каналів вийшли на вулиці понад чверть мільйона людей. Активісти рушили до резиденції президента – палацу незалежності. Однак дорогу їм там перекрили силовики.
До оточеного мітингарями палацу прибув на гелікоптері Олександр Лукашенко. Із гвинтокрила вийшов у бронежилеті та з автоматом у руках. Так само войовниче він спорядив і свого 15-літнього сина Миколу. Усе, на щастя, минулося без силових протистоянь. Водночас координаційна рада Білорусі заявила, що розпочинає підготовку до референдуму про зміни до Конституції щодо передачі влади.
Тим часом Акції солідарності із Білоруським народом організували у кількох американських та європейських містах. Так, зокрема у Чехії люди вишикувалися у живий ланцюг. А у Литві такий ланцюг простягся від Вільнюса аж до самого кордону з Білоруссю.
Напередодні ввечері сотні людей зібралися під посольством Білорусі в Києві, щоб висловити підтримку мітингувальникам у сусідній країні. Учасники акції вишикувалися в колону і попрямували на Майдан Незалежності центром столиці. Активісти тримали біло-червоно-білу стрічку як символ історичного білоруського прапора. Поліція забезпечила безпеку мітингарів, водії клаксонами підтримували живий ланцюг.
Нагадаємо:
- 9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента, і після оприлюднення даних перших екзит-полів, де перемога була за Лукашенком, білоруси вийшли на акції протесту в багатьох містах країни.
- Вже під час перших зіткнень з ОМОНом правоохоронці використали світлошумові гранати, гумові кулі і водомети, а Інтернет не працював на території країни всю ніч.
- Відомо про щонайменше трьох загиблих внаслідок протестів.
- На п'ятий день протестів міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Караєв перепросив за знущання силовиків над мітингувальниками.
- На шостий день протестів президент Білорусі Олександр Лукашенко спростував чутки про нібито його втечу з країни та заявив, що страйки можуть негативно позначитися на майбутній роботі підприємств.
- Тим часом держави Європейського союзу погодилися не вважати чинними результати президентських виборів у Білорусі, оголошені ЦВК.
- 16 серпня на марш “За свободу” у Мінську вийшли понад 200 тисяч мітингувальників. Паралельно у білоруській столиці зібрали прихильників Олександра Лукашенка.
- Під час мітингу на свою підтримку чинний президент Білорусі заявив, що за жодних обставин, і “навіть коли буде мертвим”, не віддасть країну.