Молдова отримала новий уряд через два дні після відставки попереднього — новини Світу

Прем’єра запропонував президент.

У четвер, 13 листопада, парламент Молдови проголосував за затвердження нового уряду на чолі з прем'єром Іоном Кіку. За кабінет міністрів Кіку проголосували 62 депутати. Про це повідомляє видання Newsmaker.

Новий уряд підтримали депутати від Партії соціалістів і Демпартії. Проти голосували депутати блоку ACUM, який перейшов в опозицію. Депутати від партії «Шор»  від голосування утрималися, але побажали успіху.

«Я дякую за підтримку і за розуміння того, як важливо призначити уряд. Молдова стоїть на порозі зими і зовсім до неї не готова. Немає проєкту бюджету, немає нічого. Безвідповідальна і необгрунтована відставка кваліфікованих кадрів паралізувала діяльність держустанов. Якщо політична криза останніх днів затягнеться, вона може призвести до серйозних наслідків», — заявив Кіку.

Своєю чергою, віцеспікер парламенту Александ Слусар (ACUM) порівняв президента Ігоря Додона з колишнім президентом України Віктором Януковичем. «Це погано закінчиться для всіх — для нього, для партії і для країни. Ростов не таке комфортне місто, як Майамі. Я розумію, що соціалісти із соромом проголосують за цей уряд. І ми знаємо, що за цим піде», — додав він.

Зазначається, що новий уряд в Молдові сформували за дуже короткий термін. 13 листопада, ввечері, президент Ігор Додон висунув на пост прем'єра свого радника Іона Кіку, а вже вранці, 14 листопада, стало відомо, що Кіку сформував команду і склав програму нового уряду.

Читайте також:

Уряд на порозі відставки, а коаліція "тріщить по швах". Молдова знову опинилася на межі політичної кризи

Нагадаємо, 12 листопада Парламент Молдови проголосував за пропозицію щодо вотуму недовіри проєвропейському уряду Майї Санду. Уряд відправили у відставку.

Раніше повідомлялося, що через конфлікт між прем'єр-міністеркою Маєю Санду та проросійською «Соціалістичною партією» Молдову знову затягують в політичну кризу. Що призвело до конфлікту політиків з урядовцями в Кишиневі, чому він загрожує розвалом парламенту та як на це реагує світ читайте в матеріалі на ТСН.ua.

Відео

Прем'єрка Молдови: корупція – це одна з головних проблем країни

Прем'єр-міністерка Молдови Майя Санду розповіла, яким чином Молдова збирається переймати досвід України у створенні антикорупційного бюро.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *