Однією з умов, Боднар назвав відповідальність міжнародної спільноти.
Росія, вийшовши із “зернової угоди”, заявила, що не гарантує безпеку. А це означає, що окупанти будуть обстрілювати порти, інфраструктуру і можливо кораблі… Однак Україна створила відповідний фонд гарантування цих ризиків.
Про це сказав посол України в Туреччині Василь Боднар в ефірі телемарафону.
“В чому є ризик? Він можливо не буде реалізован в такому ж обсязі, як росіяни погрожують, але загроза залишається і це впливає на шипінгові компанії, на страхування і так далі”, – зазначив він.
Водночас Боднар повідомив, що Україна зі свого боку також створила відповідний фонд гарантування цих ризиків, однак є умови.
“Ми так само маємо можливості залучати кораблі і компанії. З нашої точки зору, це можна реалізувати навіть не використовуючи цей маршрут, який вже був погоджений, а через територіальні води Румунії і Болгарії. Це також можливий варіант, щоб мінімізувати ризики. Звичайно, тут має бути відповідальність міжнародної спільноти. Щоби з одного боку допомогти Україні реалізувати такий сценарій, а з другого боку тиснути на Росію для того, щоб упередити її можливі атаки”, – додав він.
Раніше український президент звернувся до президента Туреччини Ердогана та ООН.
Реджеп Ердоган своєю чергою пообіцяв обговорити це питання з Путіним.
У Білому домі попередили Росію, що зрив “зернової угоди” дорого їй коштуватиме. Своєю чергою очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн назвала цинічним припинення “зернової угоди” Москвою і засудила дії Кремля.
Источник: www.tsn.ua