Між Грецією та Болгарією запустили газовий інтерконектор

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн виступила з промовою на комерційному запуску інтерконектора природного газу між Грецією та Болгарією (трубопровід IGB) в Софії. Вона заявила, що ця подія є ключовим внеском в енергетичну безпеку Європи, передає УНН.

«Я б сказала, що сьогодні починається нова ера для Болгарії та південно-східної Європи. Раніше Болгарія отримувала 80% газу з росії до того, як росія вирішила розпочати війну проти України та енергетичну війну проти Європи. Цей інтерконектор змінює правила гри для Болгарії та для енергетичної безпеки Європи», — заявила фон дер Ляєн.

Президент Єврокомісії зазначила, що трубопровід IGB може покрити споживчі потреби у газі для Болгарії, що допоможе Європі «мати достатньо газу цієї зими». Серед інших кроків ЄС, які допоможуть уникнути енергетичної кризи на Заході, фон дер Ляєн вказала диверсифікацію від російського газу до «інших, більш надійних» постачальників та приток інвестицій у сферу відновлювальної енергетики.

«Усе, що потрібно Європі — звільнитися від нашої залежності від росії, це питання політичної волі… Енергетична криза серйозна, але я переконана, що ми з нею впораємося. Це вимагає від Європи спільної відповіді, яка дозволить зменшити витрати на енергоносії для сімей і підприємств, що є метою, яку ми маємо досягти», — підсумувала вона.

Міністри Євросоюзу погодили скорочення енергоспоживання та збори з енергокомпаній, які постачають електроенергію в ЄС та отримують непропорційно великі доходи від зростання цін на енергоносії.

ЄвропаЕкономіка

Источник: www.day.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *