Мелодія будильника впливає на стан людини після пробудження

Згідно з новим дослідженням, звуки, які будять людину вранці, можуть впливати на те, наскільки сонною чи бадьорою вона буде себе відчувати.

 

Австралійські вчені з’ясували, що вранці мелодія будильника може впливати на самовідчуття після пробудження. Якщо ваш будильник видає приємні мелодійні звуки, то ви з більшою ймовірністю прокинетеся швидше і будете бадьорим, пише PLOS.

 

“Всі ми припускали, що класичне різке “пі-пі-пі” будильника має максимально швидко і якісно пробуджувати людини, проте наші досліди показали, що більш мелодійні трелі були більш успішними в цьому відношенні”, – заявив дослідник з університету Мельбурну королівського технологічного університету Стюарт Макфарлейн. Він додав, що результати роботи стали великою несподіванкою для самих вчених.

 

В експерименті брало участь 50 добровольців. В результаті спостережень за ними фахівці прийшли до висновку, що гучність будильника, тривалість трелі практично ніяк не впливали на “якість” пробудження. Чого не скажеш про тип мелодії дзвінка.

 

Хто прокидався від звуків популярної мелодії, почувалися менш “загальмовано”, ніж ті, хто звільнявся від обіймів Морфея за допомогою гучних і різких звуків.

 

Вчені не беруться з точністю поки що сказати, чому мелодійна музика робить людину зранку бадьорішою. Експерти припускають, що неприємні звуки будильника порушують нормальну роботу мозку в момент пробудження.

 

Тепер дослідники планують і далі вивчати цю тему, а також вони хочуть підібрати такі мелодії для будильників, які допомагали б людям максимально швидко перетнути кордон між сном і неспанням і при цьому відчувати себе комфортно.

 

Раніше повідомлялося, що названа смертельна небезпека неправильного сну.

 

Також Korrespondent.net писав, що денний сон підвищує ризик передчасної смерті.

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *