Медик з Нью-Йорка розповіла про нестачу захисту для лікарів та головний страх персоналу шпиталів

Протоколи захисту послаблюються, коли в країні починається брак необхідних матеріалів.

У американському штаті Нью-Йорк вже понад 130 тисяч випадків інфікування коронавірусом, і до лікування пацієнтів з COVID-19 стали лікарі всіх можливих профілів – від педіатрів до психіатрів. Про це розповіла лікар-госпіталіст українського походження Валентина Голобородько, яка практикує у лікарні “Montefiore Medical Center”, що у районі Бронкс міста Нью-Йорк.

Медик каже, що у лікарнях не вистачає засобів захисту для медиків. Через нестачу, ймовірно пов’язану з зупинками виробництва і постачання з Китаю, вона економить разові халати, які має міняти після виходу з кожної палати, але викидає засіб лише після повного обходу своїх пацієнтів. Також є проблема у респіраторах, тепер лікарі використовують засоби пониженого рівня захисту. Лікар каже, що тема цих засобів болюча, а головний медичний орган країни, який розробляє протоколи захисту, постійно занижує стандарти.

“Щодо захисту у нас в Америці зараз дуже гостре питання. Протоколи захисту затверджує організація під назвою CDC – приблизний аналог Міністерства охорони здоров’я, основна організація громадського здоров’я. І їхній перший протокол, який вийшов ще у лютому, складав маску N95, одноразовий халат, прозору маску-щит для обличчя і рукавички разові. Потім якимось чином в усіх медичних закладах у країні ці N95 закінчились, хоча вони ніколи не були дефіцитом. Я так розумію, що це пов’язано з порушенням виробництва у Китаї, порушенням поставок і так далі. В нашій лікарні ці маски закінчились ще до того, як перший коронавірусний хворий до нас надійшов. Тобто, це не було надмірне використання, це було занижене постачання. І те ж відбувалось в інших лікарнях. Коли це відбулось, CDC змінило свої рекомендації. Вони сказали, ми, звичайно, рекомендуємо N95, але якщо їх немає, то і звичайна маска годиться. І оскільки це за часом співпало з тим, що в усіх закінчились маски, то люди запідозрили, що рекомендації залежать від наявності захисту, а не від наукових даних про трансмісії вірусу. Були наукові дані від початку, що є повітряна складова, а раз вона є, то необхідна маска N95. Потім CDC пішло ще далі і сказало, що якщо немає звичайних масок, то можна і бандану навколо обличчя зав’язати. Це вже стало предметом жартів і мемів. В якийсь момент в нас не було взагалі в лікарні N95, і в нас дуже багато людей захворіло. В нашій мережі лікарень більше 500 медпрацівників захворіли вже з підтвердженим діагнозом коронавірус, і більше тисячі вже на карантині, які мають симптоми, але ще немає результатів тесту”, – розповіла Валентина в інтерв’ю ТСН.Тиждень.

Але найбільше, чого бояться медики, це не брак захисних засобів, а ймовірний дефіцит апаратів штучної вентиляції легень, з яким вже стикнулись в інших країнах з широким розповсюдженням вірусу. Лікарів морально готують, що ситуація може ще погіршитись, і їм доведеться обирати, кого рятувати, а кому – відмовити в апараті.

“Я дуже сподіваюся, що цього (обирати, кого з пацієнтів рятувати) не доведеться робити, тому що це найбільший жах кожного лікаря. І найімовірніше це робитимуть анестезіологи і реаніматологи, які обиратимуть, кого інтубувати, а кого – ні. Ймовірно, на них вся важкість рішення впаде, кому відмовляти в інтубації, обирати тих, хто на їхню думку менш перспективний в плані покращень”, – зазначила медик.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *