Маска з апельсину чи шолом з бутля. Чи рятують від коронавірусу креативні засоби захисту

Головне правило – вдягати будь-який засіб на людину з симптомами ОРВІ.

Під впливом паніки на тлі коронавірусу творчі винахідники почали хизуватись у мережі захисним убранням у вигляді пластикових пакетів чи навіть бутлями на голові. Дехто не гребує навіть спіднє натягати на обличчя. Чи це пошук нових моделей маски за умов дефіциту, чи винятково недолугий хайп, дослідив “Спецкор” на 2+2.

Парад невпинної фантазії – охоплений епідемією Китай перетворився на законодавця антивірусної моди. Аби бодай якось захиститися від коронавірусу, що передається повітряно-крапельним шляхом, креативні китайці загорнулися в поліетилен та повдягали бутлі на голови.

Більше про: Коронавірус

  • Протест через коронавірус у Чернівцях та "супервівторок" у США. П'ять новин, які ви могли проспати
  • Google скасував свою наймасштабнішу щорічну конференцію через загрозу коронавірусу
  • Макарони, рис і культовий роман "Чума". Що купують в магазинах французи під час спалаху COVID-19

“Банку теж можна використовувати чи бутель від води. Тому що нам потрібен захисний екран – цей вірус може передаватися через кон'юктиву ока”, – каже лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв.

Британець на іншому відео каже, що коронавірус спричинив нестачу захисних масок і в його країні, тож він знайшов творчу відповідь хворобі. Для чого взяв досить специфічний сувенір у вигляді спіднього із прапором Британії і навіть продемонстрував, як його правильно застосовувати.

Водночас, лікарі наголошують: маска допоможе лише тоді, коли захворіли ви. Натомість, щоби захистити всіх довкола, саме інфікована людина мусить носити захист.

Відео

Маска як вона є: доки одні скупляють захисні маски в аптеках, інші натягають спідню білизну на обличчя

Із наближенням коронавірусу до України в аптеках поступово зникали захисні маски. Натомість, чи здатні вони захистити од вірусу – дуже спірне питання. Під впливом паніки, креативні винахідники почали хизуватися у мережі захисним вбранням у вигляді пластикових пакетів чи, навіть, бутлями на голові.

“Сенс у тому, щоби просто затримати крапельки слизу, які ви видихаєте, коли чихаєте чи кашляєте. Тому все, що ми бачили, і навіть ліфчик, в цій ситуації спрацює”, – пояснює лікар.

А от для того, щоби захиститися самому від вірусу, треба використовувати професійний респіратор. Схожим уже похизувалася в Інстаграмі співачка Тіна Кароль.

Востаннє, коли захисні маски масово зникли з полиць аптек, Україна переживала свинячий грип. Тоді, у 2009 році, всі навчилися самостійно виготовляти марлеві пов'язки.

Та якщо ви все ж таки вирішили, що із маскою пережити цю епідемію вам буде трішечки спокійніше, то в принципі – півметра марлі, 15-20 хвилин і майже в будь-якому ательє можуть пошити для вас ексклюзивну масочку, і ні в кого такої більше точно не буде.

У будь-якому разі, на 100 відсотків гарантованого алгоритму, як уберегтися од коронавірусу, не існує. Водночас, виконання порад медиків про чисті руки, дезінфекцію й провітрювання приміщень точно зменшать ризик зараження. А креативна маска, виготовлена власноруч, додасть іще й позитивних емоцій, що саме собою значно підвищить імунітет.

Кореспондент “Спецкор” Вікторія Ніконенко

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *