Вони також обговорили російсько-турецькі домовленості в Ідлібі та ситуацію в Лівії.
Лідер Франції Еммануель Макрон та президент РФ Володимир Путін під час телефонної розмови позитивно оцінили домовленості на саміті “нормандської четвірки”.
Про це повідомили в пресслужбі Кремля.
Путін під час розмови заявив, що необхідно послідовно виконувати спільно узгоджені кроки. Тут він назвав “правове оформлення особливого статусу Донбасу, забезпечення режиму припинення вогню і обмін утримуваними особами”.
Читайте також:
Миру під ялинку не знайшли. Хронологія перемовин "нормандської четвірки" у Парижі
Під час бесіди також обговорювалася питання транзиту газу з Росії до країн Європи через Україну.
Окрім цього, Путін проінформував французького президента про те, як виконуються російсько-турецькі домовленості на північному сході країни і в провінції Ідліб.
Під час бесіди Путін і Макрон також обмінялися думками щодо ситуації в Лівії. Лідери наголосили на необхідності розв’язання кризи політико-дипломатичним шляхом. “У зв’язку з цим підтверджено підтримку Росією і Францією посередницьких зусиль ООН і ФРН по мирному врегулюванню”, – додається в повідомленні.
Нагадаємо, в Парижі 9 грудня відбулася зустріч лідерів Німеччини, Франції, України та Росії. Це – перший “нормандський саміт” з осені 2016 року.
Після прибуття Зеленського до Єлисейського палацу о 14:55 за місцевим часом (15:55 за Києвом), одразу розпочалася зустріч з президентом Франції Еммануелем Макроном, а після 16-ї – з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.
Більше про: Зустріч "нормандської четвірки"
О 16:00 була запланована зустріч лідерів країн-учасниць “Нормандського формату”, а на 18:45 – пресконференція чотирьох лідерів, однак зустріч “четвірки” розпочалася на дві з половиною години пізніше. Також відбулися перші перемовини віч-на-віч Зеленського та Путіна.
Зустрічі тривали майже до опівночі за Києвом, після чого лідери “нормандської четвірки” дали разом пресконференцію та оприлюднили спільну заяву.
Володимир Зеленський під час спілкування з пресою назвав головною перемогою саміту в Парижі обмін полоненими до кінця року у форматі всіх на всіх, але визнав, що цього “замало”. Сторони під час зустрічей також обговорили “газове питання”, контроль кордону на Донбасі, а також домовились про наступний саміт протягом чотирьох місяців.
Повну хронологію перемовин “нормандської четвірки” читайте за цим посиланням.