Лукашенко заявив, що Білорусь безкоштовно отримала від Росії ядерні ракети Іскандер

Лукашенко і Путін в агонії ядерної риторики / Associated Press

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Росія подарувала РБ ядерні ракети "Іскандер".

Режим Олександра Лукашенка продовжує нарощувати військову співпрацю з Росією та ставати її сателітом у військовій сфері. Нещодавно білоруський лідер оголосив про отримання від Кремля безоплатної партії тактичних ракетних комплексів “Іскандер-М”, здатних нести ядерні боєголовки.

Про це пише The Moskow Times.

“Треба сказати спасибі росіянам: вони нам здорово допомогли в минулому році… Ми у росіян за їхні гроші, — правда, ми платимо їм за іншими рахунками, – отримали такі комплекси, як “Іскандер”, – сказав білоруський диктатор.

Лукашенко підкреслив, що використання таких комплексів і ядерних ракет вимагає суворого дотримання певного протоколу. Також необхідні резолюції кількох високопоставлених чиновників для приведення цих озброєнь в дію.

Слід зазначити, що раніше Лукашенко не називав “своїми” тактичні ядерні ракети, які Путін запланував розмістити в Білорусі.

“І не треба говорити: “Ось, тільки будуть зберігати, це не наша зброя”. Це наша зброя, яка сприятиме суверенітету і незалежності”, – сказав Лукашенко.

Він додав, що видав розпорядження відновити майданчики, на яких розміщувалися ракети з ядерними боєголовками, а слідом за тактичною ядерною зброєю в разі необхідності Білорусь може отримати і стратегічну.

До того ж, Лукашенко натякнув, що отримані від Москви ракети, можуть бути спрямовані проти Польщі, яку він звинуватив у плануванні вторгнення на територію Білорусі. Лукашенко заявив, що гарантії, дані йому в 1990-х роках, були “розтоптані” і “порушені” і що Білорусь змушена повернути ядерну зброю на свою територію.

Російська ядерна зброя у Білорусі

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко наприкінці грудня 2023 року заявив, що Росія завершила розгортання тактичної ядерної зброї у його країні. Заява Лукашенка пролунала на тлі посилення Росією погроз на адресу заходу.

До того ж, авіабаза “Ліда”, де розмістили небезпечну зброю, розташована за 40 кілометрів від литовського кордону, а значить і кордону НАТО.

Пізніше білоруський диктатор Олександр Лукашенко заявив, що хоче обговорити нову безпекову доктрину Білорусі з урахуванням отримання від РФ ядерної зброї. Проте стовідсоткового підтвердження отримання Лукашенком такого типу озброєння досі нема.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *