Лукашенко назвав умову для початку переговорів з опозицією – новини світу

"Формуйте своїх представників": Лукашенко назвав умову для початку переговорів з опозицією

У першу чергу Лукашенко вислухає робітників і студентів.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко готовий говорити про можливу зміну Конституції країни із представниками трудових і студентських колективів, а також із “адекватними людьми” від опозиції. Проте останні, стверджує Лукашенко, повинні висловлювати свою думку “не на вулиці”.

Про це Олександр Лукашенко заявив 27 серпня на нараді, пише БелТА.

“Якщо хтось хоче діалогу, будь ласка. Саме студентські колективи – це ті колективи, з якими я готовий вести діалог. Трудові колективи (я вже про це говорив). Будь ласка, формуйте своїх представників і будемо вести діалог.  Усі хочуть нового політичного устрою. Будь-ласка, давайте візьмемося за Конституцію, вносите пропозиції, сформуємо нову Конституцію…”, – висловився Лукашенко.

Лукашенко також висловив переконання, що у діалозі про політичні зміни в країні можуть брати участь усі верстви населення.  

“Ось моє чітке уявлення і заява з приводу діалогу, з ким цей діалог ми можемо вести. Якщо є адекватні люди від опозиції, які бачать свою країну вільною і незалежною, ласкаво просимо, висловлюйте свою позицію, але не на вулиці. Під тиском вулиць жодного діалогу в Білорусі не буде”, – сказав президент Білорусі.

Крім того, Лукашенко попередив хлопців-студентів ВНЗ країни, якщо ті будуть виходити на протести у вересні, їх мобілізують до армії. Бо з його слів, “юнакам дали відстрочку від армії на час навчання у виші. Не хочуть вчитися, тоді Батьківщину треба захищати. У нас вітчизна в небезпеці… Хто піде на вулицю чи вчитися не захоче, заходи будуть за законом”.

Нагадаємо:

  • 9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента, і після оприлюднення даних перших екзит-полів, де перемога була за Лукашенком, білоруси вийшли на акції протесту в багатьох містах країни.
  • Вже під час перших зіткнень з ОМОНом правоохоронці використали світлошумові гранати, гумові кулі і водомети, а Інтернет не працював на території країни всю ніч.
  • Відомо про щонайменше трьох загиблих внаслідок протестів. 
  • На п'ятий день протестів міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Караєв перепросив за знущання силовиків над мітингувальниками.
  • Тим часом держави Європейського союзу погодилися не вважати чинними результати президентських виборів у Білорусі, оголошені ЦВК.
  • 16 серпня на марш “За свободу” у Мінську вийшли понад 200 тисяч мітингувальників. Паралельно у білоруській столиці зібрали прихильників Олександра Лукашенка.
  • 23 серпня у Білорусі десятки тисяч людей по всій країні приєдналися до протестних маршів. На найбільший мітинг зібралися понад 200 тисяч людей у Мінську. 

Відео

Верховний суд Білорусі відмовився переглядати результати президентських перегонів

Нові затримання у Білорусі. Правозахисники повідомляють про близько 2 десятків арештів у Мінську, Гомелі, Могильові та Бобруйську. Напередодні білоруські міста саме відзначали свій неофіційний День незалежності. Десятки тисяч людей вийшли на антиурядові акції, попри негоду. Одна з найбільших демонстрацій відбулася у Мінську. У Гродно мітингарі зібралися під місцевим райвідділком після того, як силовики затримали кілька десятків співробітників підприємства із виробництва добрив. Згодом робітників – як повідомляють тамтешні журналісти – відпустили. А тих, хто прийшов їх підтримати, почали арештовувати. Тим часом Верховний суд Білорусі відмовився переглядати результати президентських перегонів, які опозиція вважає сфальсифікованими.

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *