Лукашенко наказав перекинути десантників поближче до західного кордону

Президент Білорусі доручив розібратися спецслужбам щодо "ланцюга небайдужих" від Вільнюса до Києва.

У Білорусі із Вітебська (поблизу кордону з Росією) до Гродно (біля кордонів із Польщею та Литвою) перекинуть десантно-штурмову бригаду.

Таке доручення під час наради в Центрі стратегічного управління в Міністерстві оборони дав президент Білорусі Олександр Лукашенко, пише tut.by із посиланням на сюжет телеканалу “Білорусь 1”.

У Польщі та Литві нині відбуваються навчання НАТО, Лукашенка заявляє про збільшення західної військової присутності, й усе це відбувається на тлі масових протестів проти результатів президентських виборів.

Зокрема, фахівці Збройних сил Білорусі доповіли Лукашенку про “нарощуванні військового компонента” біля західних кордонів (Польща, Литва). Президент Білорусі стурбований кількістю навчань НАТО в сусідніх країнах, нарощування там збройного компонента, тому він і нагадав про вироблений алгоритм реагування на подібні події.

“Я попрошу додатково, оскільки напружена ситуація на західних кордонах, повітряно-десантну бригаду з Вітебська перекинути в Гродно. Я вас дуже попрошу, подякую вам за те, що ви в Брестському регіоні працюєте і порядок там підтримуєте. Нехай в Бресті наша десантно-штурмова бригада залишається і працює у взаємозв'язку з прикордонниками для стабілізації ситуації на південному заході”, – зазначив Лукашенко.

У суботу Лукашенко також телефоном поспілкувався з президентом Росії Володимиром Путіним. Після того президент Білорусі заявив, що РФ надасть всебічну допомогу щодо забезпечення безпеки Білорусі. Зокрема, може йтися про перекидання російських військ на територію Білорусі.

Читайте також:

"Не викликають довіри в білоруському суспільстві": МЗС України прокоментувало результати голосування за Лукашенка

Лукашенко також прокоментував ідею збудувати людський ланцюг небайдужих від Вільнюса (Литва) до Києва (Україна). В опозиційних телеграм-каналах пишуть, ніби цю ідею взагалі першим озвучив сам Лукашенко, а не опозиція.

“Ще один момент, який не може не насторожувати нас, ми також з президентом Путіним це обговорювали: ви бачите не тільки заяву цих держав, які перебувають на заході від нас, не тільки їх пропозицію. Але цікава з'явилася інформація сьогодні вранці про те, що вони хочуть збудувати “ланцюг” від Вільнюса до Києва. Тобто ланцюг небайдужих. Мало на проспекті в Мінську небайдужих з квіточками і в ланцюгах… Уже хочуть виставити від Вільнюса до Києва і зібрати туди понад 300 тисяч чоловік”, – сказав Лукашенко.

Президент Білорусі доручив силовикам – Міністерству оборони, МВС, КДБ, генеральному прокурору – “здійснити оцінку, категорично не допустити подібних дій. Ясно, на що натякають: Я це вже проходив після розпаду Радянського Союзу, коли була спроба створення Балто-Чорноморського регіону – санітарної зони: три балтійські держави, Білорусь, Україна, щоб відокремити Росію від Заходу. Але все б нічого, але ми не хочемо бути відхожим місцем і когось санітарити, бути санітарним кордоном. І ми розуміємо, до чого це може призвести. Тому з президентом Росії домовилися про те, що ми будемо тут діяти у взаємодії”, – сказав Лукашенко.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. ЦВК оголосила переможцем Лукашенка. Опозиція з таким рішенням не згодна, заявляє про масові фальсифікації та вимагає нинішню владу піти. Водночас тисячі людей у всій Білорусі вже тиждень виходять на протести.

Відео

Обурені білоруси готуються до Маршу свободи

Білорусь готується до Маршу свободи, що запланований як наймасштабніша акція в історії країни. Сьогодні ж у Мінську масово попрощалися з жертвою антивладних протестів. Чимало побитих протестувальників досі в лікарнях. Дехто – в реанімації. Водночас, Лукашенко шукає підтримки у Путіна. Про розвиток подій у сусідів – далі в сюжеті.    

 

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *