Лубінець закликає виключити росію з Міжнародного руху Червоного Хреста

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернеться до Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Міжнародного комітету Червоного Хреста з вимогою виключити російський Червоний Хрест.

Про це він написав у Телеграмі, передає Укрінформ.

«У зв’язку із оголошеним російським Червоним Хрестом збором коштів для підтримки сімей мобілізованих та військовослужбовців, сьогодні, як омбудсмен України, відправляю звернення до Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Міжнародного комітету Червоного Хреста», — написав Лубінець.

За словами уповноваженого, він вимагає визнати діяльність російського Червоного Хреста такою, що порушує Женевські конвенції та статут МФТЧХ і ЧП; виключити російський ЧХ з Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ, МКЧХ); заборонити використання ним емблеми Червоного Хреста та Червоного Півмісяця через імітацію діяльності згідно з принципами Міжнародного руху, віроломство та неправомірне її використання.

Омбудсмен також вимагає припинити міжнародне фінансування російського Червоного Хреста та МКЧХ у рф.

Як повідомлялося, раніше речниця керівника Офісу Президента Дарина Зарівна повідомила, що російський Червоний Хрест збирає кошти на підтримку сімей мобілізованих росіян, яких відправляють на загарбницьку війну в Україну.

Водночас речник Міжнародного комітету Червоного Хреста Олександр Власенко у коментарі Укрінформу пояснив, що «російський Червоний Хрест», який проводить цей збір, і «російська делегація МКЧХ» — різні організації, які об’єднують тільки спільні принципи. За його словами, національні товариства Червоного Хреста абсолютно незалежні у своїй діяльності і не підпорядковуються та не звітують перед МКЧХ.

Источник: www.day.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *