Ліван охопили масові протести – ексклюзивний репортаж ТСН

Масові протести в Лівані: ексклюзивний репортаж ТСН із місця кривавих заворушень

Акція протесту набуває сили на площі неподалік від порту.

Ліван охопили масові протести. Після потужних вибухів у Бейруті, які забрали 157 життів і зруйнували ледь не половину ліванської столиці, тисячі людей вийшли на вулиці з вимогами відставки усієї верхівки країни. Активісти уже називають це “Ліванським майданом”. Протестувальники також вимагають усунути від впливу на владу угруповання “Хезболла”. Багато хто припускає, що бойовики причетні до вибухів.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Акція протесту набуває сили на площі неподалік від порту. Її учасники вступають у сутички з ліванськими силами безпеки. Дають зрозуміти, що вийшли на вулиці надовго, вимагають відставки уряду. Розгортають наметове містечко та кричать “Революція, революція”.

Посеред площі з’явилося щось схоже на шибениці. Їхнє число збігається з кількістю міністрів в уряді.

“Люди злі, вони хочуть, щоби їх всіх повісили. Увесь наш уряд. Тому що злі. Тому, що вони винні у цьому вибухові, який стався. Вони винні”, – пояснює інсталяцію Олександра Аль Захран, громадська активістка, блогерка.

Причини вибуху в порту Бейрута й досі залишаються нез'ясованими. Версію про свою причетність до вибуху угруповання “Хезболла”, яке сьогодні має потужний вплив на майже всі державні структури Лівану, категорично спростовує.

“Я категорично і абсолютно чітко заявляю, що у нас там нічого не було. Ані складу зброї, ані ракет, ані гвинтівок, чи бомб або нітратів”, – заявив лідер “Хезболла” Хасан Насралла.

Ще у п'ятницю, 7 серпня, журналістів не допускали до зруйнованого зерносховища, де працюють рятувальники.

“Не забуваємо про коронавірус, журналістам потрібні ПЛР-тесті, аби потрапити на місце вибухів”, – казав генерал, керівник пошуково-рятувальних робіт Джоржд Награ.

Пояснення прозвучало непереконливо.

Відео

"Ліванський майдан": активісти вимагають відставки усієї верхівки країни після вибухів у Бейруті

Ліван охопили масові протести. Після потужних вибухів у Бейруті, які забрали 157 життів і зруйнували ледь не половину ліванської столиці, тисячі людей вийшли на вулиці з вимогами відставки усієї верхівки країни. Активісти уже називають це "ліванським майданом". Протестувальники також вимагають усунути від впливу на владу угруповання "Хезболла". Багато хто припускає: бойовики причетні до вибухів. Дивіться сюжет з Лівану, який за крок від перетворення на найгарячішу точку Близького Сходу.  

Але у суботу, 8 серпня, ситуація змінилася. Журналістів вперше офіційно допустили до місця, де з корабля російського судновласника вивантажили на берег тисячі тон небезпечної речовини. Кілька років тому у порт Бейрута спокійнісінько заходила собі плавуча бомба. Зараз на місці, де був причал, утворився величезний кратер, заповнений морською водою. Вісімдесят метрів завширшки. Рятувальники кажуть, у підземних приміщеннях під цим зерносховищем можуть залишатися люди, але надія на їхній порятунок тане з кожною хвилиною.

І, схоже, у бейрутської трагедії буде продовження, адже вибух знищив стратегічний запас ліванського зерна. Країна, втративши стратегічний запас зерна, може опинитися на порозі продовольчої кризи.

“Це зерно отруєне нітратом амонію, і ліванський народ боїться, щоб наш уряд, якому ми не довіряємо ніяк, не використало це зерно під виглядом гуманітарної допомоги”, – каже архітектор Самі Кабріт.

Такі апокаліптичні гіпотези розвитку подій ліванська влада поки що не коментує. Проте, саме вони підживлюють протестні настрої.

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *