Лавров заявив про спробу НАТО “розігріти” обстановку в Азії

НАТО залишає осторонь питання про власну відповідальність за ситуацію в Афганістані, відзначив глава МЗС РФ.

 

Країни НАТО після того, як війшли з Афганістану, прагнуть передислокувати свої сили в Азію. Це цілеспрямована спроба “розігріти” обстановку в регіоні. Про це сказав глава МЗС РФ Сергій Лавров, повідомляє Інтерфакс у вівторок, 12 жовтня.

 

 

 

“На жаль, геополітичні розклади в регіоні не стають простішими, водночас вони стримують його перехід у систему координат всеосяжної багатосторонньої кооперації та інтеграції. Ми бачимо цілеспрямовані спроби “розігріти” обстановку, розхитати механізми міждержавної взаємодії, яка є”, – сказав Лавров на зустрічі міністрів закордонних справ країн – учасниць Наради зі взаємодії та зміцнення заходів довіри в Азії.

 

За його словами, свого додають також вузькоформатні структури ексклюзивного складу і військові блоки, які “створено за логікою холодної війни і політики стримування”.

 

“З цього приводу також можна відзначити прагнення Північноатлантичного альянсу після Афганістану передислокувати сили в інші зони регіону, чи то Центральна, Південна або ж Південно-Східна Азія, і водночас направити в ці регіони потоки афганських біженців”, – підкреслив міністр.

 

Лавров вважає, що НАТО уникає питання про власну відповідальність за ситуацію в Афганістані, а вирішенням проблем пропонує зайнятися світовій спільноті, передусім країнам-сусідам.

 

“Поспішний відхід натівців ще більше заплутав клубок афганських протиріч. У країні залишилося багато озброєння та військової техніки. Важливо, щоб їх не було використано в деструктивних цілях. Таліби заявили, що мають намір боротися з наркотрафіком і тероризмом, не проектуватимуть нестабільність на сусідні держави, домагатимуться створення інклюзивного уряду. Головне, щоб усі ці обіцянки було виконано”, – сказав глава МЗС РФ.

 

Напередодні таліби заявили про переговори з Росією про визнання свого уряду. Йдеться про дипломатичні відносини, без яких про подальшу співпрацю не може бути мови, пояснили в Талібані.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *