Лавров у Вашингтоні почув від Трампа і Помпео про Україну

Навряд чи нагадування американців дуже сподобалися російському міністрові.

Тема України була однією з головним на переговорах міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова з керівниками Сполучених Штатів Америки. Про результати зустрічі з державним секретарем США Майком Помпео повідомляє РБК-Україна.

“Я ще раз наголосив міністру Лаврову, що Крим належить Україні і що вирішення конфлікту на сході України починається з дотримання мінських угод”, – зауважив Помпео на брифінгу по завершенні зустрічі з росіянином. Як стало відомо, на зустрічі з гостем президент Трамп закликав РФ до завершення конфлікту з Україною.

Лавров у відповідь нагадав про нормандський саміт 9 грудня та мінські угоди, котрі окреслюють механізм просування до миру на Донбасі. “Це наша стовідсоткова позиція”, – зазначив глава МЗС Росії.

Відео

Держсекретар США планує обговорити венесуельське питання з Лавровим

Про долю Венесуели говоритимуть Москва та Вашингтон. Держсекретар США Майк Помпео планує провести переговори з очільником російського МЗС Лавровим. За два дні нової хвилі протестів у латиноамериканській країні загинула щонайменше одна людина, поранених – більше сотні.  

Нагадаємо, в Парижі 9 грудня відбулася зустріч лідерів Німеччини, Франції, України та Росії. Це – перший “нормандський саміт” з осені 2016 року.

Після прибуття Зеленського до Єлисейського палацу о 14:55 за місцевим часом (15:55 за Києвом), одразу розпочалася зустріч з президентом Франції Еммануелем Макроном, а після 16-ї – з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

О 16:00 була запланована зустріч лідерів країн-учасниць “Нормандського формату”, а на 18:45 – пресконференція чотирьох лідерів, однак зустріч “четвірки” розпочалася на дві з половиною години пізніше. Також відбулися перші перемовини віч-на-віч Зеленського та Путіна.

Зустрічі тривали майже до опівночі за Києвом, після чого лідери “нормандської четвірки” дали разом пресконференцію та оприлюднили спільну заяву. 

Володимир Зеленський під час спілкування з пресою назвав головною перемогою саміту в Парижі обмін полоненими до кінця року у форматі всіх на всіх, але визнав, що цього “замало”. Сторони під час зустрічей також обговорили “газове питання”, контроль кордону на Донбасі, а також домовились про наступний саміт протягом чотирьох місяців.  

Повну хронологію перемовин “нормандської четвірки” читайте за цим посиланням. 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *