Майже 6% американських мусульман в даний час – вихідці з Латинської Америки
Мешканці країн Латинської Америки все частіше відрекаються від католицізму та переходять в іслам. Таким чином частка мусульман серед латиноамериканців зростає найшвидшими у світі темпами.
Про це пише USA Today.
Латиноамериканці є одним з сегментів мусульманської громади, що найшвидше зростає. Близько шести відсотків американських мусульман – вихідці з Латинської Америки, а також кожен п'ятий новонавернений в іслам є латиноамериканець.
Вони є частиною релігійних змін для латиноамериканців. Трохи менше половини – 47% – описують себе католиками, що менше 57% десятиліття тому, згідно з опитуванням Pew, опублікованим минулого місяця. Частка латиноамериканських протестантів залишається стабільною приблизно на чверть від загальної кількості.
За даними опитування, менше 1% становлять мусульмани. Але ця демографічна група привертає увагу частково через уявлення про те, що іслам є іноземним або суперечить латиноамериканській культурі, яка зазвичай асоціюється з католицизмом.
Американська Асоціація мусульман Північної Америки заявляє, що домом для багатьох латинських мусульман, зокрема, є Південна Флорида. Однак латиноамериканські мусульманські громади знайшли житло в переважно міських районах, таких як Нью-Йорк, Маямі, Чикаго, Лос-Анджелес та Г'юстон. Близько 56% перейшли з католицизму, а решта – від протестантів, або світського чи атеїстичного життя, згідно з повідомленням “латинських мусульман у США”.
Латиноамериканські мусульманські групи стверджують, що іслам – це фактично частина їхньої спадщини. Вони кажуть, що повертаються до свого коріння, адже араби-мусульмани правили Іспанією близько 800 років за часів Середньовіччя.
Нагадаємо, раніше 18-річна саудівка Рахаф аль-Кунун намагалася потрапити в Австралію, бо родичі погрожували їй убивством за зречення ісламу. Дівчина забарикадувалася в аеропорті Бангкоку і почала інтернет-кампанію з боротьби за свої права. Вона розповіла, як боїться повертатися до рідних. У Саудівській Аравії родичі застосовували до неї фізичну силу, погрожували убивством, а також тримали її в одній кімнаті протягом шести місяців через те, що вона зробила коротку зачіску.