Критична ситуація з ліжкомісцями в лікарнях скалалася в Мадриді.
У Мадриді через стрімке зараження людей новим коронавірусом COVID-19 склалася критична ситуація з ліжкомісцями у відділеннях інтенсивної терапії. 60% всіх, хто перебуває в критичному стані в Іспанії, припадає саме на столицю. Так само як в Італії, іспанські лікарі починають давати перевагу в лікуванні тих пацієнтів у критичному стані, у яких більше шансів на одужання. Водночас влада Мадрида стверджує, що в наявності є понад тисячу місць у лікарнях.
Читайте також:
До "Борисполя" прилетів літак з понад 200 українцями із Іспанії
Про це ТСН.ua повідомив іспанський журналіст-міжнародник Карл Куяс-Скрижинський.
Все частіше і частіше в Іспанії порушується питання, чому в Німеччині при 20 тисячах заражених налічується 70 померлих. І чіткої відповіді у вчених немає. Розглядаються три гіпотези:
1) поширення вірусу почалося пізніше і, таким чином, він був розпізнаний раніше;
2) кількість тестів – ФРН може проводити 160 тисяч тестів на тиждень, тобто 4 тисячі на мільйон осіб, а Іспанія – 625 на мільйон;
3) вік: хворі в Німеччині молоді (в середньому 47 років і лише 20% старші 60 років). Цифри схожі на Південну Корею, але повністю відмінні від Італії, де середній вік хворих 66 років і 58% старші 60 років. В Італії 26% населення старше 65 років, в Німеччині ситуація схожа – 25%. Частково вчені намагаються пояснити це культурними відмінностями. Близько 80% заражень відбулося в сімейному колі. В Італії відсотків 20% людей між 30 і 49 роками живуть з батьками, в Німеччині – лише 10%. Але це все гіпотези і чіткої відповіді немає.
В Іспанії нині заражених коронавірусом майже 25,4 тисячі осіб. Із них 3,8 тисячі – за останню добу. Вже померли 1378 осіб, із яких 285 – за останню добу.
За минулу добу поліція затримала 315 осіб, бо вони перебували надворі без поважної причини.
Продуктові магазини скоротили час роботи – раніше працювали до 21:30, а тепер до 19:00. Пояснюють це тим, щоб люди менше виходили на вулицю.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Більше про: Коронавірус
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.