Кремль на «нормандському саміті» наполягатиме на прямому діалозі України з бойовиками — світові новини

Зустріч країн "нормандської четвірки" відбудеться 9 грудня.

Росія на «нормандській зустрічі», яка відбудеться 9 грудня, наполягати на прямому діалозі України з представниками «ДНР» і «ЛНР».

Про це заявив російський міністр закордонних справ Сергій Лавров перед слухачами Дипломатичної академії МЗС Киргизії, пише РБК.

За його словами, Росія як член «нормандської четвірки» сформувала рамки, в основу яких лягли домовленості в Мінську. Вони передбачають вирішення всіх питань через прямі переговори між Києвом, окупованими Донецьком і Луганськом, заявив Лавров.

«Ми чули від минулої адміністрації України заяви про те, що вони ніколи не будуть вести переговори з Донецьком і Луганськом, вже чули і від представників нової адміністрації президента Зеленського. Про все це йтиметься на саміті в «нормандському форматі» 9 грудня в Парижі», — сказав глава російського МЗС.

Лавров повідомив, що Росія очікує від Володимира Зеленського викладення його бачення реалізації Мінських угод.

Як повідомлялося, пресслужба президента Володмира Зеленського підтвердила, що зустріч лідерів України, Німеччини, Франції та Росії у «нормандському форматі» відбудеться 9 грудня. Згодом цю дату також підтвердили у Кремлі. 

Раніше 16 вересня президент України Володимир Зеленський назвав основні три питання, які будуть обговорюватися на саміті – звільнення полонених за принципом «всіх на всіх», розведення військ по всій лінії фронту, а також умови проведення місцевих виборів на окупованих територіях.

ТСН.ua розповідає деталі кожного із цих пунктів та можливі перспективи цих домовленостей. 

Відео

Саміт у "нормандському форматі" на вищому рівні має відбутися до кінця 2019 року

Про це домовилися дипломатичні радники чотирьох країн у Берліні. Від України в переговорах брали участь глава МЗС Вадим Пристайко і помічник президента Андрій Єрмак. Зустріч проходила у відомстві канцлера за закритими дверима. Про результат – у сюжеті.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *