Кремінь розповів про виявлені порушення на телеканалах у перші дні дії нових норм "мовного закону" » Інформаційні новини світу
Главная » В Світі » Кремінь розповів про виявлені порушення на телеканалах у перші дні дії нових норм «мовного закону»

Кремінь розповів про виявлені порушення на телеканалах у перші дні дії нових норм «мовного закону»

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив про виявлені на телеканалах України порушення у перші дні дії нових норм «мовного закону».

Про це йдеться на сторінці Уповноваженого з питань захисту мови у Фейсбук.

Після 16 липня відбувся моніторинг діяльності 28 телерадіоорганізацій, що здійснюють загальнонаціональне ефірне телевізійне мовлення, йдеться удописі

«За результатами моніторингу було виявлено порушення закону про державну мову (фільми та серіали демонструвалися російською мовою) телеканалами «Інтер», «Україна, ICTV, «Мега», «НТН», «К1», про що складено відповідні акти… На інших телеканалах порушень закону щодо мови демонстрування фільмів не виявлено. З огляду на зазначене, мною направлений лист до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням застосувати до згаданих телерадіоорганізацій визначені законодавством санкції», – повідомив Тарас Кремінь.

Він зазначив, що звернувся також до телеканалів щодо необхідності «неухильного виконання» норм частини 6 статті 23 Закону та з вимогою забезпечити демонстрування у своїх ефірах фільмів (у тому числі телевізійних серіалів та їх окремих серій) державною мовою.

16 липня набрали чинності норми абзаців 1-3 частини 6 статті 23 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», якими визначено, що мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна мова.

Суспільство

Источник: www.day.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*