Наразі ці випробування проводяться на лабораторних тваринах.
Новосибірський науковий центр вірусології і біотехнології “Вектор” при Росспоживнагляді почав відчувати вакцину від коронавіруса COVID-19.
Як повідомляє видання “Інтерфакс”, вакцини засновані на шести різних технологічних платформах.
Для визначення ефективності вакцини, вчені повинні випробувати її здатність провокувати відповідь імунітету.
Наразі випробування проводять на лабораторних щурах і мишах. Але вчені наголошую, що це обов'язковий момент, оскільки їм потрібно переконатися в безпеці та ефективності препарату.
Під час випробувань ученим належить визначати найефективнішу дозу, кратність введення препарату і схему вакцинації.
Раніше повідомлялося, що в Росії кількість хворих коронавирусной інфекцією COVID-19 зросла на 52 випадки і станом на 19 березня становить – 199 осіб. З них 188 – росіяни, 11 – іноземці.
Нагадаємо, спалах вірусу почалася з ринку морепродуктів і тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені та інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчий коронавірус з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим різновидом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавіруса з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Як вберегтися від коронавірусу
Схоже, джерелом спалаху коронавіруса є якась тварина. У той же час відомо, що вірус може передаватися від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що хвороба може передаватися навіть у інкубаційний період, коли її носій не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок зараження COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Увечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування були зафіксовані в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. В Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно і ретельно мити руки.
Що відомо про загадкову недугу, як він виник і чому викликає занепокоєння у медиків – читайте в матеріалі ТСН.іа.