Україна вирішила закрити державний кордон, а Нідерланди шукають ліки.
Станом на ранок 15 березня кількість інфікованих коронавірусом COVID-19 зросла до 156 400 людей, недуга забрала життя 5 833, майже 74 тисячам вдалося вилікуватися.
Більше про: Карантин в Україні 2020
Епіцентром недуги досі залишається Китай, хоч динаміка нових інфікованих в країні суттєво зменшилася. А ось у Європі навпаки – коронавірус лише набирає обертів. Найбільше випадків тут зафіксовано в Італії, де заразилися вже понад 20 тисяч людей і померли 1 441.
За останню добу країни Європи активно почали посилювати обмежувальні заходи, аби зупинити поширення коронавірусу. Серед таких країн і Україна.
З основних кроків, до яких вдалася українська влада – це закриття кордонів для пасажирських перевезень на два тижні, починаючи від 17 березня, та рішення евакуювати своїх громадян з епіцентру поширення в Європі Італії. Список охочих обіцяють скласти вже невдовзі.
Реагують на ситуацію також в Європі. Зокрема в Польщі за добу різко зросла кількість захворюваних. Їх тепер там 103, а 66-річного пацієнта з коронавірусом у Любліні не вдалося врятувати. Польська влада теж вирішила ввести обмеження на перетин кордону та повністю закрила його для іноземців. Влада Румунії, своєю чергою, ввела в країні надзвичайний стан слідом за США та іншими країнами.
Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес оголосив ввечері у суботу, 14 березня, про ухвалені урядом жорсткі заходи в рамках запровадження у всій країні надзвичайного стану терміном на 15 днів з метою стримування поширення коронавірусу SARS-CoV-2. Значною мірою вони схожі на заходи, запроваджені Італією.
Поки більшість країн намагається зупинити недугу карантинами, науковці з медичного центру Університету Еразмуса в Роттердамі (Нідерланди) та Університету міста Утрехт знайшли антитіло до коронавірусу COVID-19.
Нагадаємо, від 12 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Зараз чоловік перебуває у лікарні. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях.
13 березня в Україні зафіксували першу смерть від коронавірусу – померла 70-річна мешканка Радомишля Житомирської області, яка їздила до Польщі. Вона протягом останніх двох тижнів вела дуже активний спосіб життя. У місті нині ввели надзвичайний стан, дезінфікують місця, де перебувала жінка, а також обстежують осіб, з якими вона контактувала.