Коронація Чарльза III: рахунок на офіційні заходи перевищив 250 млн фунтів та зростатиме далі

Погрози від протестувальників та можливі провокації вимагають витрачати великі суми коштів на масштабні заходи безпеки.

Масштабні заходи безпеки збільшили вартість коронації короля Чарльза III до 250 мільйонів фунтів стерлінгів.

Значна сума – близько 150 мільйонів фунтів стерлінгів – знадобиться для розміщення тисяч поліцейських і загонів охорони, повідомляють інсайдери Mirror.

Решта суми піде на саму церемонію та три дні святкування. Видання зазначає, що такі значні кошти будуть витрачені попри заяви Чарльза, що він хоче створити модель, за якої сім'я монархів буде більш економною.

Коронація королеви в 1953 році обійшлася Великобританії в 1,57 мільйона фунтів стерлінгів – приблизно 47 мільйонів фунтів стерлінгів у сучасному розрахунку. Постійно зростаючі загрози безпеці та серія запланованих внутрішніх протестів призвели до того, що витрати на коронацію значно перевищили попередні оцінки в 100 мільйонів фунтів стерлінгів.

Джерела в міністерстві внутрішніх справ повідомили, що для високопоставлених гостей було складено спеціальний графік повітряного руху.

Починаючи з 4 квітня, заходи безпеки будуть посилені в місцях посадки іноземних гостей, зокрема в аеропортах. Це відбувається на тлі побоювань, що протестувальники проти зміни клімату можуть націлитися на прибуття приватних літаків.

Масштабна операція, спрямована на те, щоб зупинити активістів, які мають намір саботувати сам День Коронації. На вулицях очікується велика кількість озброєних офіцерів, снайперів на дахах та поліцейських дронів, які спостерігатимуть за натовпом на предмет підозрілої активності.

Спецназ також буде в готовності в рамках боротьби з тероризмом у Великій Британії, а гелікоптери Blue Thunder 2 будуть готові на випадок несподіваної терористичної атаки.

Добре обізнаний інсайдер Міністерства внутрішніх справ сказав, що: “лише безпека становитиме до 150 мільйонів фунтів стерлінгів, можливо, більше. Це шалена сума, але це одна з найбільших публічних подій в новітній історії”.

“Будуть задіяні тисячі правоохоронців – багато хто працює понаднормово. Просто доставка високопоставлених осіб у країну та їх розміщення — це сама по собі пекельна операція. Здебільшого з аеродромів їх вивозитимуть у супроводі поліції”, – повідомляє джерело.

Експерт з питань безпеки Марк Скоулар – який керував охороною під час весіль принца Вільяма та принца Гаррі – вважає, що остаточний рахунок за забезпечення безпеки буде ще вищим.

“150 мільйонів фунтів стерлінгів — це багато, але я думаю, що кінцева сума може бути набагато більшою, тому що робота, яка витрачається на подібну подію, є жахливою. У сам День коронації в Лондоні працюватимуть національні підрозділи – хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні”, – сказав він.

Скоулар заявив, що кожна загроза має бути оцінена, рекомендовані альтернативні варіанти дій. “Координувати роботу всіх організацій — це все одно, що намагатися скласти пазл із 50 000 частин без зображення”, – сказав він.

“Але думка полягає в тому, що якщо ви не зробите це належним чином, у довгостроковій перспективі це обійдеться дорожче. Успішний зрив — або, що ще гірше, терористична атака — під час подібної події впливає на те, як Велику Британію бачать на глобальному рівні”, – заявив Скоулар.

Експерт з безпеки Філіп Інгрем сказав, що загрози з боку протестувальників значно збільшують витрати на безпеку.

“Поліція збільшить кількість співробітників і особового складу в штатському. Той факт, що члени королівської сім’ї можуть взаємодіяти з громадськістю, перебуваючи під захистом прихованої безпеки, свідчить про рівень професіоналізму. Однак це доволі дорого коштує”, – каже Інгрем.

На коронації покійної королеви було 8000 гостей, а суботню церемонію у Вестмінстерському абатстві, після якої королева-консорт стане відомою як королева Камілла, відвідають 2000. На вулицях вишикуються ще мільйони людей.

Управління культури, медіа та спорту також не змогло назвати остаточну суму витрат до закінчення заходу.

Прес-секретар сказав: “Ми тісно співпрацюємо з поліцією, королівським домом та іншими, щоб забезпечити безпеку коронації. Також ми заохочуємо громадськість, яка бажає відвідати Коронацію, прочитати та дотримуватись заходів безпеки, які є на багатьох офіційних сайтах”.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що прихильниця королівського подружжя з Італії написала привітання королівському подружжю на честь їхньої річниці та отримала відповідь, якою поділилася в Instagram.

Крім того, ми раніше інформували, що на урочисте відкриття Євробачення-2023 сцени приїхали до Ліверпуля король Чарльз та королева Камілла.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *