Комюніке саміту у Вільнюсі – надано подробиці про заснування Ради Україна-НАТО

11 липня під час саміту у Вільнюсі погоджено значний пакет розширеної політичної та практичної підтримки.

Безпека України має велике значення для країн-членів НАТО. Для підтримання “подальшої інтеграції України” 11 липня під час саміту у Вільнюсі погоджено значний пакет розширеної політичної та практичної підтримки. Зокрема, ухвалено заснування Ради Україна-НАТО.

Про це йдеться в комюніке саміту у Вільнюсі.

Рада – це буде новий спільний орган, де члени Альянсу та Україна “засідатимуть, як рівні члени, для просування політичного діалогу, взаємодії, співпраці та євроатлантичних прагнень України щодо членства в НАТО”.

“Він забезпечуватиме спільні консультації, ухвалення рішень і діяльність, а також слугуватиме механізмом консультацій у кризових ситуаціях між НАТО та Україною”, – пояснили в документі.

Також окремим пунктом фінального комюніке саміту у Вільнюсі зазначено продовження надання терміново необхідної нелетальної допомоги Україні з боку Альянсу через Комплексний пакет допомоги (CAP). Це є і буде пріоритетним завданням країн-членів.

“Після Мадридського саміту члени Альянсу та партнери виділили понад 500 мільйонів євро на CAP. Щоб підтримати стримування та оборону України в короткостроковій, середньостроковій та довгостроковій перспективі, ми погодилися сьогодні продовжити розвиток CAP у багаторічну програму для України”, – йдеться в документі.

Надана допомога спрямована на відновлення сектора безпеки та оборони України, а також переведення нашої країни “в повну оперативну сумісність з НАТО”.

“Члени Альянсу й надалі фінансуватимуть CAP”, – сказано в документі.

Нагадаємо, раніше держаний секретар США Ентоні Блінкен підтвердив, що на саміті НАТО у Вільнюсі Україна отримає потужну підтримку, включно зі шляхом вступу до Альянсу.

Водночас президент США Джо Байден заявив, що країни-члени НАТО узгодили спільну позицію щодо інтеграції України до оборонного Альянсу.

А ось посол Литви в НАТО Дейвидас Матуліоніс заявив, що Україна не отримає запрошення до НАТО під час саміту у Вільнюсі 11-12 липня.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *