Китайці втратили 30 мільярдів доларів.
Продажі китайської Huawei за підсумками 2019 року виявилися нижче цілей компанії через санкції з боку США. Про це глава правління Huawei Ерік Сюй повідомив в щорічному листі співробітникам корпорації, повідомляє видання Bloomberg.
“Виживання буде нашим пріоритетом (2020 року)”, – зазначив Сюй.
Продажі Huawei виросли на 18% до 850 мільярдів юанів (120 мільярдів доларів), темпи зростання скоротилися в другій половині 2019 року.
Як сказав Сюй, компанії слід приготуватися до аналогічного удару 2020 року, якщо Білий дім і далі буде створювати складності для китайської компанії.
Сюй також повідомив про необхідність звільнити 2020 року 10% гірших менеджерів. Деякі підрозділи скоротять або об'єднають.
У травні цього року президент США Дональд Трамп підписав указ про запровадження надзвичайного стану в телекомунікаційній сфері, яким заборонив використання американськими компаніями телекомунікаційного обладнання, виготовленого фірмами, що становлять загрозу “національній безпеці, зовнішній політиці та економіці” країни. У “чорному списку” опинився і китайський концерн Huawei Technologies, що обмежило його можливості для продажу обладнання на території США, а також оновлення програм на вже проданій продукції у всьому світу. Huawei оцінював збитки від санкцій США у 30 мільярдів доларів. Однак 29 липня Трамп розпорядився відновити поставки американськими підприємствами продукції для Huawei.
Суперечка щодо Huawei відбувається на тлі гострого торговельного конфлікту між США та Китаєм, який триває вже понад півтора року. У травні 2019 року США підвищили від 10 до 25 відсотків ставки ввізного мита на низку китайських товарів річним обсягом імпорту у 250 мільярдів доларів. Згодом президент США Дональд Трамп розпорядився розпочати процес розширення митних зборів на майже весь імпорт товарів з Китаю до США, яких поки що не стосувалися попередні підвищення ставок ввізного мита. Зокрема, у серпні Трамп оголосив про запровадження додаткових 10-відсоткових мит на імпортні товари з Китаю загальним обсягом 300 мільярдів доларів.