Київська Русь — часть історії: прессекретар Пєсков пояснив, що мав на увазі Путін

За його словами, Путін сам вигадав це порівняння та додав його до промови.

У Кремлі пояснили історичну помилку, якої припустився президент РФ Володимир Путін під час свого виступу 8 квітня. Так, Київську Русь не викреслюватимуть з історії Росії. Про це на пресконференції заявив прессекретар президента Дмитро Пєсков.

Він пояснив, що слова Путіна про “печенігів та половців, які терзали нашу країну” не слід сприймати, як претензії до України щодо територій, оскільки зазначені події відбувалися в Києві. Однак, на думку Пєскова, Київська Русь — невід'ємна частина історії Російської Федерації.

“Не забувайте, що територія, на якій розміщена Україна, все-таки історично була Київською Руссю. І дійсно, печеніги терзали Київську Русь, терзали і слов`янські племена, які жили на сході, ну і не лише Київську Русь — і про Візантію давайте згадаємо. Візантії теж вони багато головного болю спричиняли. Тому Київська Русь, ви ж її нікуди не дінете, ви її з нашої історії нікуди не викреслите”, — сказав Пєсков.

Пєсков також зазначив, що порівняння коронавірусу та навали печенігів спало на думку самому президентові РФ і він самостійно додав ці слова до свого виступу на нараді з головами регіонів щодо коронавірусу.

“В цьому разі я не можу вам сказати, що стало джерелом для цієї фрази, але всі ми її чули”, — сказав прессекретар.

Напередодні, 8 квітня, президент РФ Володимир Путін під час свого виступу на нараді з губернаторами порівняв коронавірус та навали печенігів та половців.

“Усе минає і це мине. Наша країна неодноразово проходила через серйозні випробування: і печеніги її терзали, і половці, – з усім впоралася Росія. Переможемо і цю заразу коронавірусну. Разом ми все подолаємо”, — сказав він.

Соцмережі швидко відреагували на слова Путіна. Зокрема, люди нагадали, що печеніги і половці здійснювали набіги на Київську Русь у 10-12 столітті, а Московське князівство утворилося тільки наприкінці 13 століття.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *