Ці заходи триватимуть до 3 квітня.
16 мільйонів людей на карантині – Італія закрила свої північні регіони. Туди заборонений в’їзд та виїзд, а також обмежене пересування в середині так званої “червоної” зони – так італійці називають інфіковані провінції. Ці надзвичайні заходи триватимуть принаймні до 3 квітня.
Таких обмежень сучасна Європа ще не знала. Італійська влада зважилась на ці кроки після того як кількість заражених коронавірусом перевищила 7 тисяч, а кількість смертей сягнула цифри 366, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
У карантинній зоні опинились Мілан та Венеція – популярні міста серед українських туристів. Незвично порожня площа поблизу Міланського собору – зазвичай тут яблуку ніде впасти. Та після оголошення карантину вулиці мегаполіса спорожніли.
“Я не боюсь, у мене міцне здоров’я і я все одно буду виходити на вулицю, 14 днів просидіти під замком удома для мене це занадто”, – розповідає місцева жителька.
В ізоляції опинились 14 італійських провінцій із населенням майже 16 мільйонів людей – тобто приблизно чверть населення Італії. По периметру і в середині так званої “червоної” зони – поліцейські блокпости. За порушення правил пересування, попередили – будуть карати – розповідає українка Крістіна Суворіна, яка опинилася в карантинній зоні.
“Усіх попередили – якщо необхідно виїхати з регіону, будьте готові пояснити поліції причини – ви їдете по роботі, вам треба до лікаря в інше місто чи повертаєтесь додому. Тим, хто порушує запроваджені правила – загрожує позбавлення волі на строк до 3 місяців або штраф в розмірі до 206 євро”, – пояснює вона.
Тримайте метрову відстань одне від одного – такі оголошення розвісили у більшості магазинів та на ринках. Ажіотажу немає, але люди намагаються закупитись про запас.
Більше про: Коронавірус
“Я за раз можу витратити 20 євро, я самотня і у мене не так багато грошей, щось докуповую. Кругом багато наляканих людей, такі настрої останнього разу напевне були під час війни”, – каже ще одна італійка.
Після оголошення карантину в італійських в’язницях заборонили будь-які побачення. Через це одразу у кількох тюрмах в 4-х містах спалахнули бунти. У Модені кількасот арештантів намагались підпалити в’язницю і втекти. Бунт придушили та кілька в’язнів захопили медичний кабінет і поки їх звідти не вивели – шестеро встигли накачатись препаратами і померли від передозування.
Натепер за кількістю інфікованих коронавірусом – понад 7 тисяч – Італія посідає друге після Китаю місце у світі. Кількість померлих 366. Водночас 622 пацієнти успішно вилікувались.
Надзвичайні карантинні заходи через спалах коронавірусу в Італії триватимуть принаймні до 3 квітня. До цього часу по всій країні скасовані масові заходи та навчання у школах та університетах. Також зачинені усі популярні туристичні місця – приміром у Римі закрили Колізей та собор святого Петра у Ватикані.
Катерина Трифоненко