Наразі в країні підтверджено 188 випадків зараження
Німеччина друга у Європі за темпами поширення коронавірусу з Уханя та кількістю інфікованих. Наразі в країні підтверджено 188 випадків зараження. Що відбувається у країні та чи є паніка – у сюжеті ТСН.19:30.
У 15 пацієнтів у всій країні вірус спричинив задуху та запалення легень. Інші пацієнти переносять хворобу в легкій формі, схожій на застуду з можливою температурою, кашлем та болем у суглобах. Один із заражених пацієнтів у Мюнхені не має симптомів взагалі.
Інформують про поширення вірусу доволі багато і максимально зважено, уникаючи слів тривожно чи смертельний. Поки уряди в Європі не обмежують свободу пересування і не вводять медичний контроль на кордонах. Наразі в багатьох країнах скасували масові заходи.
У Берліні ситуація спокійна, люди на вулицях переважно без масок. У столиці закрили одну школу через зараження вчителя, який разом зі школярами їздив на лижі в Австрію. Одна приватна школа в Берліні закрилася за власним бажанням. Решта шкіл і дитсадків працюють і далі.
Розкупили в Німеччині захисні маски, а також спреї чи гелі-дезинфектори. Крім того, стали помітно порожніти полиці в деяких супермаркетах. Особливо активно скуповують консерви, макарони, хліб, а ще предмети особистої гігієни як мило та туалетний папір. Активне скуповування продуктів призвело до зростання доходу супермаркетів у Берліні та околицях на 40%.
Як вберегтися від коронавірусу
Щодня в Європі підтверджують нові випадки захворювань на китайський коронавірус. Недугу знайшли на територіях 20 країн Європейського союзу. Єврокомісія через спалах хвороби підвищила рівень загрози для громадського здоров’я до «високого». Німецькі експерти кажуть, що людей із клінічно підтверджених коронавірусом стає дедалі більше поза межами Китаю.
“Якщо подивитися на нові випадки зараження, які ми фіксуємо від учорашнього дня, то бачимо динаміку відтоку від Китаю. Там за вчора зафіксували 115 нових випадків, а по світу в 72 країнах без Китаю зафіксовано 1700 випадків. Тобто вірус більше не сконцентрований в Китаї і дедалі більше шириться світом”, – каже заступник директора Інституту Роберта-Коха Ларс Шааде.
Кореспондентка ТСН Наталія Фібріґ.