Живу за 1,5 км від порту: українка показала, що сталося з її будинком після вибуху в Бейруті

МЗС України запевняє, що телефони "гарячих ліній" працюють в штатному режимі.

Українка родом зі Львова, яка вже 10 років живе у Бейруті біля порту, де 4 серпня прогримів потужний вибух, розповіла, як оговтується від страшних подій.

ТСН.ua Тетяна показала, якої шкоди вибух завдав її оселі.

“Мій будинок дуже сильно зруйнований. Я проживаю від епіцентру вибуху за 1,5 км. Я дуже близько живу, до порту мені рукою подати. У нас дуже усе зруйновано: побутова техніка, двері розірвало. Немає ані вікон, ані дверей, всередині все зруйновано. Я опинилася у дуже великій біді з маленькими діточками: одному 3, іншому – 9 років. Прибираю усе потрошку. Прибираю скло, але то дуже важко, я не знаю, як далі жити, що мені робити з технікою, що робити з дверима. Я не знаю, як то буде”, – розповіла жінка.

Відео

Живу за 1,5 км від порту: українка розповіла про вибух у Бейруті і показала руйнування будинку

Українка родом зі Львова, яка вже 10 років живе у Бейруті біля порту, де 4 серпня прогримів потужний вибух, показала яких руйнувань зазнав її будинок.  Жінка, яка виховує двох дітей,  вже третій день розбирає завали та не знає, що далі робити.  

Вона зазначає, що не хоче покидати свій зруйнований дім, оскільки боїться, що його розграбують. “Друзі пропонували допомогу, але я не хочу кинути усе. У день, коли це сталося (ред. – вибух), готель біля нас розграбували сирійці, розгромили біженці, усе пообкрадали. Я боюся залишати те, що у мене ще залишилося”, – говорить Тетяна.

Українка також додає, що намагалася зв'язатися з посольством і попросити хоч якоїсь допомоги, однак досі їй цього зробити не вдалося. “Я зверталася до посольства, писала у месенджер до Ігоря Осташа (ред. – Посол України в Лівані). Він не відповідає. У посольстві теж не відповідають. На телефонах “гарячої лінії” постійно зривається. Я не знаю, до кого звертатися, буду своїми можливостями щось робити. Інші українки мені тут допомагають”, – скаржиться жінка.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що у Лівані проживає близько 5 тисяч українців. 

Варто зазначити, що у МЗС України, у зв'язку з подіями у Бейруті, запустили “гарячу лінію” та закликали українців, які потрапили у цю надзвичайну ситуацію та всіх, хто має будь-яку інформацію про постраждалих громадян України, звертатися на цілодобові “гарячі лінії” Посольства у Лівані: +961 5921 668, або МЗС +380 44 238 16 57.

Нагадаємо:

4 серпня у порту ліванської столиці Бейрут прогриміли два потужні вибухи, які утворили над містом грибоподібну хмару. Вибухові хвилі швидко поширилися містом, завдавши шкоди навіть на околицях.

  • Аміачна селітра з судна, яка вибухнула у порту Бейрута, належала російському підприємцю Ігорю Гречушкіну.
  • Тим часом, колишній слідчий з вибухівки Департаменту США заявив, що білі спалахи, які видно на відео вибуху, можуть свідчити про те, що вибухів було декілька і, що там, окрім аміачної селітри, могли бути інші вибухонебезпечні предмети.
  • Станом на 6 серпня повідомлялося про щонайменше 137 жертв вибуху та ще про понад 5000 поранених.

Відео

Сила вибуху в Бейруті еквівалентна детонації 1500 тонн тротилу

Вибух в Бейруті був одним з найпотужніших в історії людства. За оцінками британських фахівців, його сила еквівалентна детонації півтори тисячі тонн тротилу. Ліван оговтується від катастрофи в столиці. За лічені хвилини там у вівторок знесло ледь не половину Бейрута. Вибухова хвиля дійшла аж до Кіпру за 250 кілометрів. Більше 5 тисяч поранених і 135 загиблих. Рятувальники кажуть, кількість жертв ще може зрости. Точна причина вибухів досі невідома. За попередньою версією зайнявся і вибухнув склад, де зберігали майже 3 тисячі тон нітрату амонію. Усе керівництво порту взяли під домашній арешт. Збитки від вибухів ще не почали рахувати, втім попередньо кажуть про десятки мільярдів доларів.

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *