Майже 60 мільйонів людей опинилися у карантинній зоні.
Заручниця коронавірусу. Італія – на карантині: інфікованих там уже понад 9 тисяч. І загалом 463 померлих. Карантин – це суворі обмеження. Стосуються вони пересування та проведення масових заходів. Навіть служби Божі у країні зараз під забороною.
Усі авіарейси до Італії до початку квітня скасовують British Airways, Ryanair та EasyJet. Підступний вірус уже дістався навіть до урядовців сусідньої Франції, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
У спецкостюмах, в окулярах та рукавичках – за пацієнтами італійські медики тепер приїжджають лише так. Кожному, в кого є бодай найменші ознаки підступної недуги, виходити на вулицю й самотужки добиратися до лікарні заборонено.
Більше про: Коронавірус
Уся Італія тепер “червона зона”. На замку опинилися майже 60 мільйонів італійців. Поліція запросто може підійти з досить неочікуваним запитанням – чому ви не вдома чи на роботі? Чому вештаєтеся вулицями? Прем’єр застерігає: аби вийти, треба мати поважні причини.
Ті, хто виїжджає з регіону, мають заповнити спеціальну форму. Порушникам загрожує позбавлення волі до 3 місяців або штраф в розмірі до понад двохсот євро. До закликів сидіти вдома зі спеціальною кампанією долучилися італійські зірки.
Карантин на практиці – це коли місто перетворюється на суцільну пустку. На вулицях ані душі. Увечері зачинені усі ресторани й кав’ярні. Працювати можуть лише з шостої ранку й до шостої вечора. Але за однієї умови – відстань між столиками не менше одного метра.
“У нас 7 людей працюють в ресторані. Їх відправили у відпуску. Ми закрились. Немає сенсу працювати з лімітами часу. Немає клієнтів”, – пояснює співвласник ресторану в місті Пезаро Паоло Паньоні.
За розкладом працюють аптеки – от тільки масок там уже не знайти. Відчинені й супермаркети. На вході у більшості із них – столик із дезінфекторами. На касах усі в рукавичках. Попри карантин досі популярними залишаються ринки.
Читайте також:
У Римі закрили Площу Святого Петра для туристів через коронавірус
Антивірусні заходи запроваджують по усій Європі. У сусідній Франції заборонили будь-які заходи, на яких збирається понад тисячу людей. У деяких регіонах зачинені школи. Про свій позитивний вірус-статус повідомив міністр культури країни. Напередодні він проводив робочу нараду, у кількох учасників якої також виявили недугу, зокрема у п’ятьох депутатів.
На тлі такого спалаху хвороби в Ізраїлі пішли на радикальні заходи – відтепер кожен, хто в’їжджає до країни, має пройти 14-денний домашній карантин. Запроваджує санітарний контроль й Польща на кордоні з Україною, Білоруссю та Росією. Молдова не пускатиме до себе іноземців, що прилетять з уражених коронавірусом країн.
Водночас у Китаї вже святкують. Кажуть, вірус відступає. До Уханя, де вперше спалахнула епідемія, приїхав президент Сі Цзіньпін.
Мар’яна Зінковська