Іранський опір. По всій країні люди відмовляються наступати на прапори США та Ізраїля – новини світу

Після збиття літака МАУ іранці протестують проти влади.

В Ірані, де десятиліттями прививали громадянам ненависть до США та Ізраїлю після збиття літака МАУ посилився рух опопру проти влади. На території всієї країни люди відмовляються наступати на американські та ізраїльські прапори і виходять на антиурядові протести.

Про це пише “Радіо Свобода” 15 січня.

Так наприклад, в Тегеранському університеті імені Шахіда Бехешті більшість студентів намагаються не наступати на намальовані на дорозі американські та ізраїльські прапори. Раніше цей університет був занесений у чорний список США через його ядерну дослідницьку діяльність.

Today, the crowd in an Iranian university refused to trample US and Israel flag #LoveBeyondFlags. These IR ideologies, like forced hijab, are falling one by one. pic.twitter.com/spxEI9DRv4

— مملکته (@mamlekate) January 12, 2020

Студенти університету Санандадж в провінції Курдистан відмовляються підніматися по сходах, на яких намальовано прапор США.

“В останні роки вже повідомлялося про подібні акції протесту людей в Ірані, проте публічна відмова великої кількості студентів ходити по зображеннях прапора США, є, схоже, безпрецедентним кроком”, – пише видання.

Тим часом в іранські журналісти все частіше закликають відмовитися від гасел “Смерть Америці”, які регулярно вигукували на державних заходах. На протестах, мітингарі це гасло все частіше замінюють на “Смерть диктатору”.

Більше про: Авіакатастрофа рейсу PS752 під Тегераном

  • Після першого влучання ракети перестав працювати пристрій зв'язку з диспетчером, після другого – літак почав падати: як збивали Boeing
  • Іран проігнорував запити України щодо доступу до "чорних скриньок" літака МАУ
  • Звіт секретаря РНБО щодо авіакатастрофи літака МАУ заслухають у закритому режимі

В матеріалі IranWire описуються вигуки протестувальників під час першої акції протесту 11 січня.

“Некомпетентна влада повинна піти у відставку!” – скандували учасники протесту. “Кому потрібна їхня відставка? Їх слід судити”, – сказав хтось у натовпі. Після цього протестувальники стали скандувати “Відставки недостатньо, винних потрібно судити!”.

Один із кількох тисяч протестувальників, 44-річний підприємець Хоссейн, каже, що питання в тому, коли саме занепаде “брутальний іранський режим”, а не в тому, чи це станеться взагалі.

“Коли режим, який 40 років брехав своєму власному народу, нарешті під тиском визнає правду про трагедію з літаком після триденного заперечення, це – прямий удар по довірі, яку вони мали весь цей час. Довіра тепер зникла”, – каже Хоссейн.

Протестуальник зазначив, що все почалося 10 років тому, коли після акцій протесту стало відомо про репресії, замовчування та вбивства мільйонів людей.

“Два роки тому були інші протести, в них брали участь менші міста, які також замовчували та репресували. А два місяці тому люди знову вийшли на вулицю, і 1500 із них вбили. Тож інтервали стають меншими, люди стають сердитішими, а режим стає більш ненадійним. І він втрачає легітимність”, – каже Хосейн.

Нагадаємо, протести масові протести в Ірані з новою силою розпочалися після збиття ракетою літака МАУ під Тегераном. Західні ЗМІ назвали це “останньою краплею терпінння іранців”. В країні розпочалися протести та мітинги, а процеси в іранському суспільстві після трагедії порівнюють з Чорнобилем, який призвів до розвалу СРСР.

Відео

Влада Ірану вдалася до силового розгону демонстрантів

В Ірані другу добу не вщухають протести обурених збиттям українського "Боїнга". Тисячі людей на вулицях вимагають відставки режиму, у відповідь – спецпризначенці відмикають у середмісті мобільний зв'язок і вдаються до сили.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *