Іран помилково атакував власний корабель, внаслідок чого загинули десятки людей – ЗМІ

Іран помилково атакував власний корабель, внаслідок чого загинули десятки людей – ЗМІ

Відомо про щонайменше 24 загиблих.

У ніч на понеділок, 11 травня, в Оманській затоці есмінець військово-морських сил Ірану “Джамаран” під час навчань помилково випустив протикорабельну ракету Noor у бік іранського корвета Konarak.

За даними інформагентства “ААА”, увесь екіпаж корабля, а це близько 40 людей, загинув, тоді як журналіст Тагвей Бабак повідомляє про щонайменше 24 загиблих. 

Воночас, GÖKTÜRK REPORT у Twitter зазначає, що на корветі перебували понад 40 осіб особового складу. 22 тіла вже знайши, інші зникли в морі. 

Офіційних повідомлень від влади Ірану щодо інциденту наразі немає, уся інформація попередня. 

#عاجل من #إيران | الصور الأولى لنقل مصابين بحادث إصابة الفرقاطة في خليج عمان إلى مستشفى تشابهار حسب تسجيل متداول في شبكات التواصل الاجتماعي pic.twitter.com/r1KGDhSqDH

— الشرق الأوسط – إيران (@aaa_iran) May 10, 2020

Cesedi bulunan personel sayısı 22’ye ulaştı.#İran pic.twitter.com/JlpfKhGxhd

— GÖKTÜRK REPORT (@GokturkReport) May 10, 2020

تصاویر رسیده از زخمی ھا و کشتە شدگان ناوچە نیروی دریایی #ارتش در راه بیمارستان بندر #چابھار
بیش از ۲۰ (بنابر منابعی دیگر بیش از ۴۰ تن) از پرسنل جان باخته اند
۱/۳ pic.twitter.com/KXHv1jmhyc

— Ali Javanmardi (@Javanmardi75) May 10, 2020

۳ pic.twitter.com/rudP0KXhwE

— Ali Javanmardi (@Javanmardi75) May 10, 2020

#BREAKING: I just heard a report about accident in 2nd Maritime Area of #Iranian Navy in #Oman Sea. #IRIN’s Jamaran (76) Moudge-class frigate fired a C-802 Noor anti-ship missile at #IRIN’s Konarak general purpose tender killing its 30 sailors & sinking it near #Jask few hrs ago! pic.twitter.com/sIX4X3a0FF

— Babak Taghvaee – Μπάπακ Τακβαίε – بابک تقوایی (@BabakTaghvaee) May 10, 2020

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака. Наступного дня до Ірану вирушив борт авіації ЗСУ із 45 фахівцями різних галузей, які були залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ. На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану та Іраку.

Від самого початку іранці заявили про те, що причиною авіакатастрофи стала технічна несправність літака. Однак вже увечері 9 січня одразу кілька провідних американських видань і телеканалів повідомили про те, що Boeing 737-800 “Міжнародних авіаліній України” був помилково збитий Іраном одразу після зльоту з аеропорту Тегерана. З’явилися фото уламків ракет, якими могли збити літак, а також відео моменту трагедії. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо та прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон із посиланням на дані  розвідок та союзників країн повідомили, що літак був збитий іранською ракетою земля-повітря. Президент США Дональд Трамп назвав катастофу літака “підозрілою”. Глава Білого дому, вважає, що літак міг розбитися не через технічну несправність, а через те, що “хтось на тому боці міг припуститися помилки”. На наступний день докази збиття ракетою знайшли і українські експерти, які працювали на місці події та врешті отримали доступ до передньої частини літака.

Уранці 11 січня Іран офіційно заявив, що ракета “земля-повітря” збила літак МАУ . В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через “людський фактор”. Літак помилково сприйняли за ворожий об’єкт після того, як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції. За кілька годин до катастрофи іранські військові обстріляли дві військові бази США на території Іраку.

Президент Ірану Хасан Роухані назвав трагедію “непрощенною помилкою” і заявив, що країна продовжить розслідування катастрофи українського літака. Своєю чергою лідер України Володимир Зеленський сказав, що Україна чекає від Ірану повного визнання провини у збитті літака МАУ.

Усі головні тексти про те, що передувало авіакатастрофі, як усе сталося, що про це говорили в Ірані, Україна та західних країнах та чому сталася трагедія можна прочитати за посиланням.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *