“Йому залишилось жити 2 хвилини”. Трамп розповів про деталі операції зі знищення Сулеймані – новини світу

Американський президент не згадав про " планування нападу на посольства".

Президент США Дональд Трамп заявив, що операції з ліквідації командира спецпідрозділу “Кудс” Касема Сулеймані передували погані висловлювання іранського генерала про США.

Про цк повідомляє The Washington Post з посиланням на слова Трампа під час приватної вечері для спонсорів Республіканської партії в своєму маєтку Мар-а-Лаго у Флориді.

Більше про: Убивство Сулеймані

  • Іран оголосив день вбивства Сулеймані Всесвітнім днем опору
  • Пекельна доба в Ірані. Які події передували авіакатастрофі українського лайнера поблизу Тегерана
  • Іранська влада оголосила день жалоби через авіакатастрофу МАУ і тисняву на похороні Сулеймані

Зазначається, що Трамп не згадав про “неминучу” загрозу інтересам США або чотирьом американським посольствам з боку Сулеймані, хоча раніше президент США саме так обґрунтував ліквідацію командира “Кудс”. За словами американського лідера, приблизно за два тижні до спецоперації США встановили спостереження за Сулеймані, і той “говорив про погані речі”.

“Він говорив погані речі про нашу країну, нібито ми збираємося їх атакувати, збираємося вбити  людей. Я сказав:” Послухайте, скільки ще цієї нісенітниці ми повинні вислухати, правильно? “, – наводить слова Трампа з аудіозаписи The Washington Post.

Також Трамп розповів, що щохвилини стежив за операцією, перебуваючи в ситуативній кімнаті Білого Дому. На вечері Трамп описував, як йому доповідали, скільки хвилин і секунд залишалося до загибелі іракського генерала.

“Жити дві хвилини і 11 секунд, сер. Вони в машині, вони в броньованому автомобілі. Сер, їм залишилося жити приблизно одну хвилину, сер. 30 секунд. Десять, дев'ять, вісім … “І раптом, бум”, – переказував Трамп доповідь американських військових. 

Нагадаємо, уночі проти 3 січня США влаштували ракетний обстріл неподалік Міжнародного аеропорту Багдаду – внаслідок нього, зокрема, був убитий командир елітного підрозділу “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані.  Після цієї події ситуація на Близькому Сході різко загострилася: в Ірані обіцяють помститися США, влада Іраку засудила операцію, а Держдеп США закликав американців негайно покинути територію Іраку.

Критикують операцію і в США – спікерка Палати представників Конгресу США назвала ракетний удар “невиправданим та провокативним”. Своєю чергою, державний секретар США Майк Помпео заявив, що ліквідація іранського генерала зірвала його “неминучу” атаку і врятувала життя американців. “Ризик нічого не робити був величезний”, – заявив він. Трамп же звинуватив Сулеймані у тисячах смертей і сказав, що його ненавиділи навіть в самому Ірані.

Сулеймані називали одним із найвпливовіших осіб на Близькому Сході. ТСН.ua розповідає, хто він такий, чому його вбивство викликало такий резонанс у світі і як тепер може спалахнути чергова гаряча війна на Близькому Сході. 4 січня постійний представник Ірану при ООН Маджид Тахтім-Раванчі заявив, що Тегеран помститься за вчинене США вбивство генерала Касема Сулеймані. “Безумовно, Іран не закриє на це очі. Буде помста, Іран відповість так, як вважатиме за потрібне. Час і місце такої відповіді буде визначати Іран”, – вказав посол. Водночас, в Ірані також заявили, що більше не дотримуватимуться положень ядерної угоди, яка була досягнута з низкою світових лідерів 2015 року. Йдеться, серед іншого, про збагачення урану, кількість накопиченого збагаченого урану, а також досліджень і розробок у своїй ядерній програмі. 

5 січня парламент Іраку проголосував за резолюцію, яка закликає уряд країни припинити будь-яку іноземну військову присутність. Йдеться, зокрема, і про міжнародну коаліцію на чолі зі США. Дональд Трамп пригрозив Іраку санкціями в “разі ворожості” з боку Багдада – таким чином він відреагував на рішення іракського парламенту щодо виведення військ.

Уночі проти 8 січня Іран розпочав свою “помсту” – здійснив низку ракетних ударів по місцях дислокації американців в Іраку. Зокрема, ракети були направлені в бік авіабази Айн аль-Асад на заході Іраку та інфраструктури поблизу Ербіля, серед якої і американське консульство. За даними США, жоден із американців унаслідок атак не постраждав, однак іранці через свої державні ЗМІ повідомляють про десятки загиблих під час нападу. У МЗС Ірану вже запевнили, що здійснили пропорційну відповідь на убивство генерала Сулеймані. 

Відео

Тисячі людей в Іраку прощалися з вбитим іранським генералом Сулеймані

Він загинув напередодні під час американського авіаудару. Президент Трамп переконує, що його завдали, аби "зупинити війну, а не розв'язати її". Більше про конфлікт, що може вилитися у військове протистояння – у сюжеті.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *