Підсумок процесу визначать чотири голоси від республіканців.
Сполучені Штати сколихнули скандальні коментарі держсекретаря щодо України. Майк Помпео дозволив собі різки висловлювання та лайку, коли відповідав на запитання журналістки про колишню пані посол США в Україні Марі Йованович, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.
Американський психопат. Найкращі обкладинки журналів із Трампом
Тим часом розпочалася нова фаза імпічменту Дональда Трампа: перший день з трибуни сенату говорить його захист. Демократи напередодні закінчили викладати причини, з яких президенту неможна залишатися в Білому домі. “Президент Трамп має намір стати всемогутнім. Він не збирається поважати Конгрес. Він не збирається поважати обранців народу. Тільки його воля має значення. Він диктатор. Це неприпустимо”, – заявив менеджер імпічменту Джеррі Надлер.
Юристи Білого дому ще напередодні пообіцяли зробити суботу короткою, аби сенатори мали змогу пошвидше роз’їхатися з Вашингтона і хоч трохи відпочити до понеділка від багатогодинних виснажливих засідань. “Ця справа – не про те, що президент зробив щось не так. Увесь процес імпічменту побудований на тому, що менеджери з Палати представників наполягають: вони здатні читати чужі думки. Вона здатні читати чужі наміри, і навіть якщо люди кажуть про себе щось інше – вони наполягають, що ці люди говорять неправду”, – заявив адвокат Трампа Джей Секулов.
Більше про: "Український" скандал у Вашингтоні
Рейтинги імпічменту різко падають, вступне слово демократів дивилося на 20% менше людей, ніж перше засідання. Але наступного тижня все може змінитися: попереду кілька днів обговорення справи, відповідей на запитання сенаторів і очікувана суперечка про свідків. Демократи наполягатимуть на тому, щоби в сенат прийшли високопосадовці Трампа і показали документи, які Білий дім забороняє передавати законодавцям. Їм потрібні лише чотири голоси від республіканців, аби цього домогтися. Якщо ці четверо чи більше республіканців наважаться піти проти партійної лінії – кінець наступного тижня ризикує бути гарячим.
Але поки що республіканці роблять усе для того, аби до 4 лютого – дати щорічного послання Трампа нації – остаточно виправдати президента. І якщо ніхто з партії не стане голосувати за заслуховування нових свідків – у них будуть усі шанси встигнути.
Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом “тривожну обіцянку”. Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена – його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка.
У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, “президентським харасментом”.
25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.
Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа – серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.
Кореспондентка ТСН Яна Слєсарчук