На німецько-польському кордоні застрягли 44 українці.
Новий тип вірусу COVID-19 уперше з'явився в китайському місті Ухань наприкінці 2019 року. Відтоді вірус із нечуваною швидкістю поширився на всі континенти, окрім Антарктиди. ВООЗ оголосила, що хвороба, спричинена коронавірусом, набула масштабів пандемії.
Станом на 16 березня, у світі зареєстровані 169 387 підтверджених випадків захворювання COVID-19, з них 6 513 – летальні, одужали 77 257 осіб. Через те, що інфекція стала вражати все більше громадян країн ЄС, різко почали змінюватися й правила перетину кордону Європом, а також між іншими державами світу.
Про світові події 16 березня пов'язані із COVID-19 читайте у добірці tsn.ua.
Як вберегтися від коронавірусу
Міністр навколишнього середовища Польщі Міхал Вось заразився новим типом коронавірусної хвороби COVID-19. Тест на наявність вірусу в організмі Вось вирішив здати, коли в людини, з якою він контактував підтвердили хворобу.
Перші випробування вакцини від коронавірусу на людях розпочалися сьогодні у США. Для цього відібрали 45 добровольців віком від 18 до 55 років.
Читайте також:
Bloomberg назвав сфери економіки, які найбільше постраждають від коронавірусу
У Південній Кореї, тим часом, яка була однією з найураженіших країн світу, кількість нових хворих пішла на спад. За останню добу тут зафіксували 74 випадки – найменше за останні три тижні.
Тим часом, у РФ навпаки кількість інфікованих новим типом COVID-19 значно зросла за добу. Станом на 16 березня кількість хворих зросла на 30 осіб і нині сягає 93 хворих. Семеро з них підхопили вірус під час контакту з уже інфікованими на території РФ. Більшість нових випадків зафіксовано у Москві.
Читайте також:
Людство вже пережило три найнебезпечніші пандемії: як Україна реагувала на хвороби і що світу загрожує нині
У зв'язку із поширенням коронавірусної інфекції нового типу поблизу міста Крайстчерч в Новій Зеландії “застрягло” ще одне круїзне судно Golden Princess. На борту лайнера недугу підхопили троє пасажирів і усіх, хто перебував на борту, відправили на карантин.
Влада Угорщини через загрозу поширенню COVID-19 ухвалила рішення заборонити в'їзд для іноземців, зокрема громадян України. Це станеться в ніч проти 17 березня. Також у країні скасовують масові заходи. Повний перелік країн, які раніше закрили свої кордони для іноземців, читайте за посиланням.
Через коронавірус ЄС збирається заборонити поїздки на свою територію для іноземців у всіх випадках, крім невідкладних. Обмеження діятимуть 30 днів.
Читайте також:
Закриття КПП: на українсько-польському кордоні застрягли сотні людей та утворилися кілометрові черги з фур
На німецько-польському кордоні через закриття кордонів у зв'язку з поширенням нового коронавірусу застрягли 44 українці. Йдеться про пасажирів рейсового автобуса “Кьольн-Київ” компанії Eurovoyage, який на польсько-німецькому кордоні поблизу німецького м. Франкфурт-на-Одері не був пропущений на територію Польщі польською прикордонною службою з огляду на введену цією державою заборону на в‘їзд через пандемію коронавірусу.
А на українсько-польському кордоні “Яготин” через закриття КПП черга з вантажівок розтягнулася десь на 17 кілометрів. Є інформація, що у корці уже тисяча вантажівок, у якій водії стоять уже четвертий день. Кажуть, вона майже не рухається.
На пункті пропуску “Гоптівка”, одному з найбільших на Харківщині, тільки за цю ніч прикордонники уже “завернули” 13 іноземних громадян. На час карантину пропускний пунукт не закрили, але дещо змінили схему роботи.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Більше про: Коронавірус
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.