Імпічмент Трампу: у США оприлюднили свідчення затриманого помічника Джуліана Парнаса – Лев Парнас

Він розповів Конгресу США багато цікавої інформації про свої розмови із адвокатом Трампа.

Палата представників США оприлюднила нові свідчення у справі імпічменту президента США Дональда Трампа. Цього разу вони показали надані свідчення затриманого помічника Руді Джуліані Лева Парнаса.

Відповідні дані передав комітет Палати представників із розвідки.

Там зазначили, що офіційно запропонували Парнасу взяти участь у розслідуванні справи імпічменту в Палаті представників наприкінці вересня 2019 року. Його адвокат повідомив, що підзахисний не буде свідчити. 9 жовтня Парнаса було затримано, а на наступний день комітет Палати представників із розвідки надіслав відповідним органам прохання про отримання від Парнаса даних, які можуть бути використані в рамках розслідування. Наприкінці жовтня, змінивши адвоката, Парнас погодився надати комітету усю необхідну інформацію.

Наприклад, він передав Палаті представників записки, які можуть свідчити про схему Трампа щодо України.

“Парнас підготував рукописні нотатки на канцелярському приладді готелю Ritz-Carlton у Відні, які, мабуть, мають пряме відношення до президентської схеми, спрямованої на те, щоб змусити Україну оголосити про розслідування, корисні для його кампанії з переобрання. Адвокат Парнаса підтвердив, що нотатки були написані його клієнтом”, – йдеться у повідомленні розвідувального комітету.

На одній із таких нотаток Парнас написав два пункти:

  • Змусити Зеленського повідомити, що справа Байдена буде розслідуватися
  • Почати комунікацію із Зеленським без (Пінчука або Коломойського)

intelligence.house.gov

У січні 2019 року Парнас та Джуліані переписувались щодо надання американської візи колишньому генпрокурору України Віктору Шокіну. Коли Парнас повідомив Джуліані, що у візі було відмовлено, то адвокат Трампа сказав: “Я можу це виправити”.

Читайте також:

Стало відомо, коли справа імпічменту Трампа надійде до Сенату

У березні 2019 року Парнас спілкувався із республіканцем Робертом Хайдом про колишню послиню США в Україні Марі Йовановіч. У відповідь на низку посилань щодо того, що вона начебто не є “лояльною” до Трампа, Хайд відповів: “Вау! Не можу повірити, що Трамп досі не звільнив цю с*ку. Я у цьому мав рацію”. Після цього республіканець надіслав Парнасу низку повідомлень, які можуть свідчити про те, що за перебуванням Йовановіч у Києві велося повне стеження.

За день до виклику Йовановіч назад до Штатів Парнас знову спілкується із Джуліані. Адвокат Трампа заявляє, що “він знову її звільнив”.  

Також у телефоні Парнаса був скриншот листа Джуліані до Зеленського, датованого 10 травня 2019 року. Цього листа він планував передати через міністра Авакова. У ньому Джуліані запевняє, що є адвокатом Трампа і представляє його не як президента США, а як приватну особу. Він також каже, що має до Зеленського особливе прохання і просить про зустріч.

intelligence.house.gov

Через деякий час Джуліані запитує у Парнаса чи “він скасував зустріч”, а згодом надсилає чернетку публічної заяви, у якій каже про те, що деякі радники Зеленського не є друзями президента США.

Надалі Парнас всіляко намагається організувати зустріч Джуліані із Зеленським. Зокрема, 3 липня він пише адвокату Трампа, що летить до Відня, щоб “спробувати дістати для нас З.”.

У травні Парнас наводить контакти із багатьма людьми з команди Зеленського. Зокрема, він передав Палаті представників свої переписки у WhatsApp із Іваном Бакановим, Сергієм Шефіром та Андрієм Єрмаком. Також Парнас був на зв’язку із колишніми генпрокурорами Юрієм Луценком та Віктором Шокіним.

“2 жовтня 2019 року особистий радник президента Джей Секулоу повідомив колишньому адвокату президента Трампа Джону Дауду, що він обговорював з президентом Трампом “питання представництва” і що президент Трамп “погоджується дозволити вам представляти Парнаса і Фрумана”. Цей електронний листа було відправлено через три дні після того, як комітет направив Парнасу і Фруману запит про добровільне передання документів і дачі свідчень у слідчих комітетах. 3 жовтня, на наступний день після того, як лист Секулоу було направлено Дауду, Дауд написав Комітету, щоб роз'яснити, що він представляє Парнаса і Фрумана, повідомивши, що “Парнас і Фруман допомагали Джуліані у його представництві президента Трампа”, – зазначили у розвідувальному комітеті Палати представників.

Через тиждень Парнаса і Фрумана було затримано. Згодом Парнас змінив адвокат та погодився надати необхідні свідчення.

Нагадаємо, у США затримали бізнесменів радянського походження Ігоря Фрумана та Лева Парнаса – людей з оточення адвоката американського президента Дональда Трампа Рудольфа Джуліані, які, за даними ЗМІ, надавали йому допомогу у вирішення “українського питання”. 

Їм висунули звинувачення у чотирьох злочинах, включаючи порушення правил фінансування виборчих кампаній, неправдиві заяви до Федеральної виборчої комісії та фальсифікацію записів. Згідно з обвинувального акту, Фруман і Парнас та їхні спільники залучали від російського донора мільйони доларів у політичну систему США, стверджуючи, що ці гроші належать їм. Окрім того, їх звинуватили у “прагненні політичного впливу не лише для просування власних фінансових інтересів, а і для просування політичних інтересів українського урядового чиновника, який домагався відставки посла США в Україні” Марі Йованович.

ТСН.ua

Раніше Associated Press повідомляло, що Парнас та Фруман також прагнули замінити Андрія Коболєва, генерального директора української енергетичної компанії “Нафтогаз”, іншим топменеджером цієї компанії Андрієм Фаворовим. За даними AP, їхня мета полягала в тому, щоб співпрацювати з Фаворовим у вигідній угоді щодо експорту скрапленого газу в Україну. Парнас і Фруман, за даними theБабель, були присутні під час спілкування адвоката американського президента Руді Джуліані із колишніми генпрокурорами Юрієм Луценком та Віктором Шокіним.  Про Фрумана та Парнаса в одному зі своїх інтерв'ю говорив і бізнесмен Ігор Коломойський. Він називав їх “аферистами”, які перебувають під розслідуванням у США. 

Більше про: "Український" скандал у Вашингтоні

  • Байден погодився свідчити у справі імпічменту Трампа
  • Байден пояснив свою відмову свідчити у справі імпічменту Трампа
  • Байден заявив, що не свідчитиме у справі імпічменту Трампа

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  “тривожну обіцянку”. Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена – його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, “президентським харасментом”. 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа – серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Плейлист
40 відео

Хронологія Ukrainegate

Київ виявився втягнутим у велику американську політичну гру, яка може завершитись імпічментом президента Трампа. Україна набуває репутації країни, де американські політики провертають свої темні справи та зводять між собою рахунки.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *