Голосування триватиме шість годин.
Палата представників Конгресу США вирішує, чи відправити американського президента Дональда Трампа у відставку. Якщо парламентарі підтримають рішення про імпічмент, то справа піде до Сенату. Голосування американці супроводжують масштабними протестами, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Від Східного до Західного узбережжя, від Нью-Йорка до Лос-Анджелеса котиться хвиля протестів. Ці люди плакали, коли Трампа обрали? і більше двох років сподівалися, що його усунуть через розслідування Мюллера, довівши, що штаб Трампа змовлявся з Кремлем. Весь цей час слоган “Імпічніть Трампа” лунав на протестах.
Ніхто не міг подумати, що імпічмент президента розпочнеться через Україну. Трампу закидають тиск на Зеленського і його оточення з особистою корисливою метою: зустріч у Білому домі і, можливо, навіть військову допомогу Україні. Як заявляють демократи, президент хотів виміняти на оголошення політичних розслідувань проти свого опонента на виборах.
Ситуація не дуже відрізняється від попередньої спроби імпічменту і для українського вуха звучить парадоксально. Імпічмент буде сто відсотків. Ймовірність, що Трамп піде з посади, наближається до нуля.
“Не буду дивитися засідання. Це маячня. Весь цей імпічмент маячня. Ми чекаємо, коли все піде до Сенату”,- каже американський лідер Дональд Трамп.
Двадцять один рік тому через цю процедуру проходив президент-демократ Біл Клінтон. Палата представників, де тоді республіканців було побільше, оголосила йому імпічмент, але Сенат президента виправдав. Тепер те ж саме, але навпаки. Демократи досі не змогли добитися свідчень жодного з високопосадовців команди Трампа і тепер пропонують заслухати їх в Сенаті.
“Нові свідки нам в сенаті не потрібні”, – заявив лідер Республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконнелл.
Держсекретар Помпео, якого демократи поки що марно кличуть свідчити, за повідомленнями місцевої преси збирається до Києва на початку наступного року. Тоді ж з Києва поїде тимчасовий голова американської амбасади Біл Тейлор. Саме на його очах влітку цього року розгорталися події, що призвели до Юкрейнгейту.
Шість годин триватимуть дебати в Конгресі. За українським часом вони завершаться глибокої ночі, а американці побачать в прямому ефірі, як звільняють з посади президента. Вже у січні долю Трампа вирішуватиме Сенат. У його владі залишити його на посаді щонайменше до осені, коли на Сполучені штати чекають вибори президента.
Кореспондентка ТСН Яна Слєсарчук.