Яким ракетним арсеналом володіє Іран в інфографіці – новини світу

Деякі з них можуть вражати цілі на території Європи та Китаю.

Уночі проти 8 січня Іран здійснив низку ракетних ударів по місцях дислокації американців в Іраку. Це – “помста” за ліквідацію однієї із найвпливовіших осіб на Близькому Сході Касема Сулеймані.

Ця бентежна подія сталася напередодні катастрофи українського літака МАУ біля Тегерана. Її причина ще з’ясовується, втім одна з версій, яка розглядається на тлі неспокійної ситуації в країні, – Іран випадково збив пасажирське судно ракетою.

На озброєнні в Ірану є тисячі ракет різного радіусу дії. Деякі з них можуть вражати цілі на території Європи та Китаю.

Детальніше про арсенал країни в інфографіці ТСН.ua:

ТСН.ua

Shahab-1 – рідинна одноступінчаста балістична ракета ближнього радіусу дії. Почала виготовлятися з близько 1987 року.

Fateh-110 – мобільна одноступенева твердопаливна ракета класу “земля-земля”. Виробництво розпочалося незабаром після випробувань 2002 року.

Shahab-2 – “наступниця” Shahab-1, яка має дальність 500 км.

Zolfaghar – твердопаливна балістична ракета ближнього радіусу дії, має дальність 700 км і оснащена боєголовкою касетного боєприпасу.

Qiam-1- балістична ракета малої дальності. Іран використовував її проти бойовиків «ІД» в східній частині Сирії 2017 року.

Shahab-3 – балістична ракета середньої дальності. Разом з ракетами Emad та Ghadr має дальність 2 000 км.

Sejjil – сімейство балістичних твердопаливних ракет середньої дальності. Їх розробили в Ірані в 2008-2009 роках. Бойова частина ракети може відділятися.

Soumar – крилата ракета великої дальності наземного базування.

Водночас, у Франції вважають, що Іран протягом одного-двох років може отримати ядерну зброю. Таку думку висловив міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан. У такому разі Іран зможе оснастити нею балістичні ракети.

Плейлист
17 відео

Падіння літака МАУ під Тегераном. Головне

Вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”.

Нагадаємо, уночі проти 3 січня США влаштували ракетний обстріл неподалік Міжнародного аеропорту Багдаду – внаслідок нього, зокрема, був убитий командир елітного підрозділу “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані.  Після цієї події ситуація на Близькому Сході різко загострилася: в Ірані обіцяють помститися США, влада Іраку засудила операцію, а Держдеп США закликав американців негайно покинути територію Іраку.

Критикують операцію і в США – спікерка Палати представників Конгресу США назвала ракетний удар “невиправданим та провокативним”. Своєю чергою, державний секретар США Майк Помпео заявив, що ліквідація іранського генерала зірвала його “неминучу” атаку і врятувала життя американців. “Ризик нічого не робити був величезний”, – заявив він. Трамп же звинуватив Сулеймані у тисячах смертей і сказав, що його ненавиділи навіть в самому Ірані.

Більше про: Убивство Сулеймані

  • Пекельна доба в Ірані. Які події передували авіакатастрофі українського лайнера поблизу Тегерана
  • Іранська влада оголосила день жалоби через авіакатастрофу МАУ і тисняву на похороні Сулеймані
  • Ердоган і Путін заявили, що вбивство Сулеймані підриває стабільність на Близькому Сході

Сулеймані називали одним із найвпливовіших осіб на Близькому Сході. ТСН.ua розповідає, хто він такий, чому його вбивство викликало такий резонанс у світі і як тепер може спалахнути чергова гаряча війна на Близькому Сході. 4 січня постійний представник Ірану при ООН Маджид Тахтім-Раванчі заявив, що Тегеран помститься за вчинене США вбивство генерала Касема Сулеймані. “Безумовно, Іран не закриє на це очі. Буде помста, Іран відповість так, як вважатиме за потрібне. Час і місце такої відповіді буде визначати Іран”, – вказав посол. Водночас, в Ірані також заявили, що більше не дотримуватимуться положень ядерної угоди, яка була досягнута з низкою світових лідерів 2015 року. Йдеться, серед іншого, про збагачення урану, кількість накопиченого збагаченого урану, а також досліджень і розробок у своїй ядерній програмі. 

5 січня парламент Іраку проголосував за резолюцію, яка закликає уряд країни припинити будь-яку іноземну військову присутність. Йдеться, зокрема, і про міжнародну коаліцію на чолі зі США. Дональд Трамп пригрозив Іраку санкціями в “разі ворожості” з боку Багдада – таким чином він відреагував на рішення іракського парламенту щодо виведення військ.

Уночі проти 8 січня Іран розпочав свою “помсту” – здійснив низку ракетних ударів по місцях дислокації американців в Іраку. Зокрема, ракети були направлені в бік авіабази Айн аль-Асад на заході Іраку та інфраструктури поблизу Ербіля, серед якої і американське консульство. За даними США, жоден із американців унаслідок атак не постраждав, однак іранці через свої державні ЗМІ повідомляють про десятки загиблих під час нападу. У МЗС Ірану вже запевнили, що здійснили пропорційну відповідь на убивство генерала Сулеймані. 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *