Як компанії і цілі країни “воюють” за медзасоби через коронавірус

У ВООЗ наголошують, що засоби захисту мають першими отримати медики.

Перехоплення просто в аеропорту, зупинка гуманітарних вантажів, і пропозиції купити цінні засоби захисту за набагато більшу, ніж у конкурентів, суму: так компанії і цілі держави полюють на медичні засоби під час пандемії коронавірусу.

Про міжнародний протиепідемічний “фронт” йдеться у сюжеті ТСН:19:30.

Чехія конфіскувала китайські маски, які везли до Італії як гуманітарну допомогу. Франція заборонила експорт медичних товарів і перехопила призначені для Італії та Іспанії вантажі. А от Сполучені Штати примудрилися перекупити респіратори, замовлені французами та німцями, і вступили у протистояння з Канадою через медичні респіратори.

Дональд Трамп підписав наказ, що обмежує експорт медичних засобів. І поставка майже трьох мільйонів респіраторів до найбільшої канадської провінції Онтаріо опинилася під питанням. Запаси у регіоні могли би скінчитися вже цього тижня. На щастя, компанія-виробник домовилася із державою – вона імпортує до Америки 166 мільйонів масок зі своїх заводів у Китаї. Натомість адміністрація Трампа дозволить експортувати маски, вироблені у США.

Відео

В умовах пандемії коронавірусу засоби захисту перетворилися на об'єкт полювання  

Коронавірусне піратство – у світі фактично спалахнула війна за медичні засоби. Маски та респіратори, яких країни потребують мільйонами, стали об'єктом полювання. Компанії і цілі держави не гребують вихоплювати замовлення з-під носа у конкурентів. Більше про міжнародний протиепідемічний фронт – у сюжеті.  

Збільшити виробництво захисного одягу, щоби забезпечити не тільки себе, а й інші країни світу, тим часом обіцяє Китай. Щойно у країні почався спад епідемії і заводи відновили роботу численні виробники почали постачати респіратори до інших країн. І йдеться не лише про ліцензовані, а й про кустарні виробництва. Понад півмільйона неякісних масок, які насправді не захищали від коронавірусу, повернули Нідерланди. Скарги надходили і від інших покупців, аж поки китайська влада не взялася наводити лад і не зупинила такий експорт. Далі у Пекіні обіцяють зробити все, аби захисні товари відповідали і внутрішнім, і закордонним нормам.

Аби впоратися з дефіцитом захисних засобів, компанії по всьому світу використовують сучасні технології: у Сполучених Штатах, Південній Африці, Британії, Чехії та Нідерландах уже друкують на 3D-принтерах маски.

А от Німеччина вирішила задіяти у боротьбі з вірусом внутрішні ресурси, і знайшла сотню компаній, готових виробляти захисні засоби всередині країни.

Боротьба ж із коронавірусним піратством поки що лишається питанням без відповіді. У Всесвітній організації охорони здоров'я занепокоєні, бо масове використання масок населенням може спричинити дефіцит. І вкотре наголошують: засоби захисту мають першими отримати медики, які нині перебувають на передовій боротьби з вірусом. Тоді як ретельне миття рук та дотримання соціальної дистанції можуть вберегти населення країн не гірше за респіратори.

ТСН.ua

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Більше про: Коронавірус

  • Інфікований коронавірусом прем'єр Британії ще не одужав, але демонструє "дуже добрий прогрес"
  • Уряд Індії подовжив карантин через коронавірус
  • Через коронавірус у Москві їздити будь-яким транспортом можна буде лише за спецперепустками

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *