Дмитро Мелешко каже, що не знає, де заразився.
Гравець хокейного клубу президента Білорусі 37-річний Дмитро Мелешко заразився коронавірусною інфекцією COVID-19. Це підтвердив лабораторний тест.
Про це пише Telegram-канал NEXTA.
Читайте також:
Лукашенко порадив займатися спортом та їсти сметанне масло під час пандемії коронавірусу
Водночас, сам Дмитро Мелешко за кілька годин до отримання результату заявив, що у нього не коронавірус, а “просто легка застуда”. Спортсмен вирішив самоізолюватись, оскільки його дружина бореться з раком.
“Так, я вирішив самоізолюватись, але це пов’язано з тим, що у моєї дружини онкологія, тому ми намагаємося всі ризики звести до нуля”, – говорить він.
Згодом в інтерв’ю білоруським журналістам “Радыё Свабода” Дмитро Мелешко розповів, що має задовільне самопочуття і не знає, де заразився.
“До цього ставлюся спокійно. Але піднявся такий ажіотаж. Телефонують журналісти, нe запитують про моє здоров’я, не хочуть побажати мені доброго самопочуття, а їх цікавить якась інформація, щоб щось написати. Їм просто хотілося якоїсь “гарячої” новини, – сказав Дмитро Мелешко і додав, – чи грав я разом з Олександром Лукашенко? Був матч і все, більше контактів у нас не було. У суботу (11 квітня – ред.) я грав. Не знаю, коли я захворів”.
Шайбу забросил Дмитрий Мелешко!! pic.twitter.com/UF3Fs5uMlZ
— ХК Динамо-Минск | HC Dinamo Minsk (@hcdinamoby) January 13, 2015
Тим часом речниця білоруського президента Наталя Ейсмонт теж підтвердила інфікування хокеїста, але заявила, що Олександр Лукашенко на самоізоляцію не піде і тест на коронавірус не здавав. За її словами, зараз в цьому немає потреби, оскільки Мелешко і Лукашенко останнім часом не контактували.
“Гравець президентської хокейної команди Дмитро Мелешко справді госпіталізований з діагнозом пневмонія. Отримано позитивний результат тесту на COVID-19. Дмитро захворів за тиждень після закінчення аматорського чемпіонату Білорусі з хокею, коли вся команда перебувала у відпустці”, – цитує Ейсмонт “РИА Новости”.
Зазначимо, що 11 квітня Мелешко і Лукашенко брали участь в любительському турнірі з хокею у Мінську.
Більше про: Коронавірус
Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з’явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!