Громадяни країн ЄС підтримують членство України – опитування

Головною перешкодою для вступу України в Євросоюз респонденти вважають корупцію. Про це заявило 43,1% опитаних.

 

Вступ України в Євросоюз підтримують 55% громадян країн ЄС, а за приєднання країни до НАТО виступають 38%. Про це в середу, 18 листопада, свідчать результати опитування Як сприймають Україну в країнах ЄС, проведеного у Франції, Німеччині, Італії та Польщі соціологічним агентством Kantar Profiles Division на замовлення центру Нова Європа.

 

“Більшість респондентів (55%) підтримують членство України в ЄС. Підтримка членства України в НАТО також значна (38%), але ця відповідь не знайшла підтримки більшості”, – йдеться у звіті за підсумками опитування.

 

 

 

Відзначається, що 21,5% респондентів підтримують приєднання України і до ЄС, і до НАТО.

 

При цьому головною перешкодою для вступу України в ЄС респонденти вважають корупцію – 43,1% опитаних заявили, що боротьба з корупцією є головним пріоритетом для України. Для порівняння, у 2015 році цей показник становив 37,5%.

 

Основною асоціацією з Україною опитані, як і в 2015 році, називають війну. При цьому кількість респондентів, які асоціюють Україну з військовим конфліктом, скоротилася – з 49% в 2015 році до 12% в 2020 році. Також Україна асоціюється з бідністю (10,8%) і іммігрантами (10,3%).

 

“На жаль, більшість респондентів пов’язують з українською державою негативні асоціації. Більшість із 10 найпопулярніших згадок – негативні, і цей тренд простежується у всіх країнах опитування. Винятком можна вважати Італію, яка має більше позитивних і нейтральних згадок у першій десятці асоціацій з Україною, ніж будь-яка інша країна опитування”, – зазначають дослідники.

 

У той же час 23,6% респондентів заявили, що в них немає ніяких асоціацій з Україною.

 

Російські наративи про Україну в досліджуваних країнах виявилися неефективними. Тільки 0,8% респондентів вважають, що українці ведуть громадянську війну, а кількість тих, хто вважає Україну екстремістською чи фашистською країною, становить менше 0,2%.

 

“У 2020 році кількість респондентів, які асоціюють Україну з Росією становить 9,1%, тоді як усього 5 років тому ця категорія була вдвічі більшою (18%). Це свідчить про чітке відмежування України від Росії і, отже, про сприйняття Української держави, яка є незалежною від Росії”, – підкреслюють дослідники.

 

Найпопулярнішою відповіддю на питання про те, яку підтримку слід надати Україні в боротьбі проти російської агресії (21,5%), є продовження санкцій ЄС щодо Росії. Найменш популярною – надання зброї.

 

Дослідження проводилося в період з 22 по 29 вересня 2020 року методом онлайн-опитування. Усього було опитано 4 тис. респондентів у віці від 18 до 65+ років, відібраних таким чином, щоб пропорційно представляти різні групи за статтю, віком і регіонами проживання.

 

Коментуючи результати опитування, перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова зазначила у Facebook, що МЗС врахує їх у подальшій роботі та в Стратегії публічної дипломатії.

 

Джапарова також повідомила, що МЗС України разом з Українським інститутом почало дослідження в семи країнах (Франція, Німеччина, Угорщина, Польща, США, Туреччина і Японія) на предмет ставлення та очікування іноземної аудиторії щодо культури України та можливостей співпраці у сфері культури.

 

Раніше повідомлялося, що збільшилася кількість українців, готових проголосувати за вступ України в НАТО. Підтримують членство в Альянсі більше 43% громадян країни, а онозначно проти виступає лише 31,3%.

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *