Головною брехнею року визнали заяви Трампа під час українського скандалу

Стверджується, що його атаки на розвідника-викривача не лише неправдиві, але й небезпечні.

Головна брехня цього року за версією служби перевірки фактів PolitiFact належить президентові США Дональду Трампу. Вона полягає у його неодноразових заявах про те, що анонімний працівник розвідки, який поскаржився на розмову голови Білого дому з президентом України Володимиром Зеленським, неправильно все зрозумів.

Про це пише CNN із посиланням на звіт PolitiFact.

Як зазначається, ця служба перевірки фактів щороку обирає найбільш зухвалу брехню, сказану політиком. І це не звичайні неправда, перекручування фактів чи обдурювання. Це брехня, що має далекосяжні наслідки.

“Після того, як 26 вересня була опублікована скарга заявника на його розмову з президентом України Володимиром Зеленським, Трамп понад 80 разів наполягав на тому, що повідомлення заявника є фальшивим, шахрайським, невірним, “вигадкою”, “підробкою” і “дуууже неправильним”, – йдеться в статті PolitiFact. Там зазначається: “Не дивлячись на те, що заявляє Трамп, викривач зрозумів вимогу “майже повністю” правильно”.

Читайте також:

За імпічментом Трампа стоїть Луценко – The New Yorker

Зазначається, що головним у скарзі викривача було занепокоєння, що Трамп використовував свої повноваження президента для просування своїх особистих і політичних інтересів. У PolitiFact вважають, що саме це і сталося, а викладене у скарзі інформатора – дуже точне і влучне.

“Інформатор, який на превеликий жаль Трампа залишається анонімним, висловив стурбованість тим, що дії президента до та після цього телефонного дзвінка рівносильні втручанню в майбутні президентські вибори. Можна погоджуватись чи не погоджуватись з висновком, або тим, заслуговує така поведінка імпічменту чи ні, але дії, описані в скарзі, відповідають перевірці фактів”, – пише PolitiFact.

Як зазначається, атаки Трампа на викривача є небезпечними, адже це підриває законні права інформаторів і робить важчим життя людей, які бачать проступки і злочини і хочуть поскаржитися – очікуючи при цьому на конфіденційність та анонімність.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  “тривожну обіцянку”. Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена – його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

Більше про: "Український" скандал у Вашингтоні

  • Імпічмент Трампа. Джуліані поділився матеріалами, зібраними під час розмов з українськими політиками
  • Луценко вимагав від Трампа твіт, а зустріч з Куликом так і не відбулася: подробиці перемовин Джуліані – theБабель
  • У США розслідують новий гучний скандал, пов'язаний з Україною. Глава "Нафтогазу" полетів давати свідчення

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, “президентським харасментом”. 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа – серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *